Trwa remont ul. Żeromskiego

Trochę więcej cierpliwości przyda się teraz kierowcom jeżdżącym ul. Żeromskiego. Trwa tam wymiana starej nakładki asfaltowej na nową.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Remont ul. Żeromskiego został podzielony na trzy etapy. Najpierw drogowcy przystąpili do prac na odcinku od skrzyżowania z ul.Warszawską do skrzyżowania z ul. Reymonta. Następnie utrudnień w ruchu należy się spodziewać do skrzyżowania z ul. Samorządową. Potem będzie robiony odcinek do trasy lubelskiej.

–Zakończyliśmy wyrównywanie nawierzchni, teraz będą regulowane studnie przez OPWiK, my z kolei będziemy regulować studzienki ściekowe. Gdy to będzie już przygotowane, położymy wierzchnią warstwę asfaltu–  zapowiada Marek Płaczek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Według planów ma to nastąpić w tym tygodniu. Na ten czas ulica odcinkami będzie zamykana. Wylewanie asfaltu trwa zwykle kilka godzin i wtedy lepiej skorzystać z objazdu ul. Żeromskiego.

Remont ulicy finansowany jest z pieniędzy powiatu i dofinansowania od marszałka. W kolejnych planach ZDP jest remont ul. Majowej, a potem ul. Przewoskiej.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.