Potrąciły go dwa samochody

OTWOCK: NASTOLATEK PRZEJEŻDŻAŁ PRZEZ PASY ROWEREM

Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. We wtorek, 3 lipca, na ul. Kołłątaja na wysokości ulic Zacisznej i Jasnej dwa samochody potrąciły 17-letniego rowerzystę.

AGNIESZKA JASKULSKA

Zignorowanie przepisów drogowych nastolatek mógł przypłacić zdrowiem, a nawet życiem. We wtorek, około godz. 12 chłopak jechał rowerem. Na ul. Kołłątaja, na wysokości ulic Zacisznej i Jasnej w Świdrze, nagle zjechał na przejście dla pieszych. Kierowca toyoty dostrzegł go w ostatniej chwili, próbował hamować, ale bezskutecznie.

– Osobówka potrąciła 17-latka, który, jak wstępnie ustalili policjanci, przejeżdżał na rowerze przez pasy. Prawdopodobnie nastolatka odbiło od osobówki i wtedy wpadł na renaulta, który jechał z przeciwnym kierunku niż toyota – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na miejscu interweniowali funkcjonariusze i karetka pogotowia. – 17-latkowi nic poważnego się nie stało – podkreśla nadkomisarz. I dodaje, że niewykluczone, że chłopak odpowie m.in. za jazdę rowerem po pasach. Pod koniec czerwca „Linia” pisała o potrąceniu dwóchrowerzystów. W poniedziałek, 11 czerwca na ul. Narutowicza w Śródborowie 12-letni Maksymilian pędził rowerem i podobnie jak 17-latek w ostatniej chwili wjechał na przejście dla pieszych, licząc, że zdąży przed nadjeżdżającą toyotą. Niestety, przeliczył się.

– 12-latek wjechał na pasy rowerem, kiedy auto już przejeżdżało przez przejście i chłopiec uderzył w bok samochodu – tłumaczy rodzina Dominiki K., która jechała toyotą. Policjanci podkreślają, że wjeżdżanie rowerem na pasy to jedna z najczęstszych przyczyn potrąceń rowerzystów.

– Kierowca często niema szans na reakcję, gdy nagle przed maskę wjeżdża rozpędzony cyklista – tłumaczy nadkom. Niezdropa. I zaznacza, że rowerzysta powinien przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, żeby rozmawiali o tym z dziećmi, zwłaszcza z tymi, które często same jeżdżąn p. do szkoły czy po zakupy, bo o tragedię naprawdę nietrudno…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.