Prezes wybrał następcę

PKS RADOŚĆ Z NOWYM TRENEREM

Drużyna PKS Radość miała w drugiej części zakończonego niedawno sezonu powalczyć o powrót do ligi okręgowej. Nie wyszło. Dlatego jeszcze w trakcie rundy wiosennej rezygnację z funkcji trenera zapowiedział Mateusz Chmielewski

MARCIN SULIGA

Zupełnie inaczej wyobrażali sobie koniec sezonu piłkarze PKS Radość. Zespół z Warszawy miał włączyć się do walki o awans. Choć najgroźniejsi rywale robili wszystko, by ułatwić „Parafialnym” to zadanie, ci nie potrafili wykorzystać ich potknięć. Pod koniec sezonu zamiast walki o czołowe lokaty, piłkarzom z Radości zaczął grozić spadek do strefy spadkowej. PKS zdołała się jednak uratować. Mimo to trener Mateusz Chmielewski uznał, że najwyraźniej forma jego współpracy z zawodnikami się wyczerpała i po zakończeniu sezonu postanowił zakończyć pracę jako trener seniorów. Chmielewski nie odchodzi jednak z klubu. Po niespodziewanej śmierci prezesa Marka Kocińskiego to on przejął odpowiedzialność za kierowanie całym klubem. On też wyznaczył swojego następcę na ławce Radości. Nowym szkoleniowcem „Parafialnych” będzie dotychczasowy trener Wkry Pomiechówek Artur Lewandowski. To jego powrót do klubu z Warszawy. Blisko sześć lat temu nowy opiekun PKS-u był asystentem ówczesnego trenera klubu z Radości Ryszarda Brychczego.

– Potrzebowaliśmy zaufanej osoby. Z jednej strony nowej, a z drugiej znającej tutejsze środowisko piłkarskie – mówi prezes Chmielewski. – Obaj spotykaliśmy się przy okazji meczów sparingowych, więc nie tylko była okazja do lepszego poznania, ale przede wszystkim do oceny jego pracy. Przez ostatnie trzy lata wykonał kawał dobrej roboty w Pomiechówku i baliśmy się, że trudno będzie go wyciągnąć z Wkry do nas – dodaje Chmielewski.

Lewandowski przekonał do siebie klubowych działaczy profesjonalnym podejściem do pracy z nową drużyną. Jeszcze przed podaniem ostatecznej odpowiedzi zaprezentował plany dotyczące przyszłej współpracy. – Chcieliśmy tak jak we Wkrze dać m możliwość dodatkowej pracy z młodzieżą, ale odmówił, tłumacząc, że całą uwagę chce skupić na pracy z pierwszym zespołem –mówi prezes PKS-u. – Przedstawił konkretny plan pracy z zespołem i to, jak widzi jego przyszłość. To nam się spodobało–przyznaje Chmielewski. Wraz z przyjściem trenera Lewandowskiego zmieni się zapewne również kadra drużyny z Radości. Nowy trener ma już upatrzonych kilku zawodników, którzy mieliby poprawić rywalizację w zespole. Oprócz tego –wzorem poprzednich lat – „Parafialni” zorganizują specjalny casting dla wszystkich chętnych piłkarzy z okolicy.

– Liczymy na młodych zawodników. Jeśli się sprawdzą, będziemy zabiegać o ich pozyskanie, być może nawet na wypożyczenie. Ostatnio PKS stał się trampoliną dla Piotra Kurbiela, który po pobycie w Radości trafił do akademii Lecha Poznańi zadebiutował w Ekstraklasie – podkreśla Chmielewski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.