Autobusy zamiast pociągów

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu modernizacji linii kolejowej w kierunku Lublin od 16 lipca do 1 września nie będą kursować pociągi na odcinku Świder–Otwock. Na czas tych prac kolejowi przewoźnicy wprowadzili autobusową komunikację zastępczą.

Jak już zapowiadaliśmy na łamach “Linii”, od poniedziałku, 16 lipca pociągi Kolei Mazowieckich (KM) i SKM od strony Warszawy dojeżdżają do Falenicy lub Świdra, natomiast od strony Pilawy dojadą tylko do Otwocka. Na odcinku Świder–Otwock wprowadzono komunikację zastępczą ZS7. Autobusy będą zatrzymywały się na żądanie na przystanku Otwock Rzemieślnicza 02 (przy ul. Kołłątaja na wysokości CECH-u). Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dodatkowe przystanki Świder-Kościół 01 i 02, Świder 01 i 02 oraz Rzemieślnicza 01 i 02. W okresie od 16 lipca do 1 września obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM

Ograniczenia w ruchu związane są z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy wiaduktu kolejowego nad ul. Majową w Otwocku. W miejscu przejazdu kolejowo-drogowego przygotowano już tymczasowe konstrukcje, na których ułożono tory. Pod torami wykonano i zabezpieczony wykop, w którym będzie przebiegała droga. Wkrótce rozpocznie się budowa fundamentów wiaduktu pod dwoma torami. – Następna faza robót w Otwocku rozpocznie się we wrześniu. Wykonawca przejdzie do budowy przyczółków, a następnie płyty wiaduktu. Zakończenie prac planowane jest pod koniec 2018 roku – informuje Magda Janus z PKP PLK.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej: www.mazowieckie.com.pl, pod numerem całodobowego call-center KM 22 364 44 44, w punktach informacji KM oraz kasach biletowych, na ulotkach informacyjnych, a także na monitorach w pociągach. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów komunikacji zastępczej znajduje się na stronie www.mazowieckie.com.pl (zakładka „Tabele rozkładów jazdy”).

 

Zastępcza linia autobusowa ZS7 kursuje w 1. i 2. strefie na trasie: PKP Falenica–Bysławska (powrót: Młoda, Derkaczy, Bysławska)–Patriotów– Piłsudskiego–Kołłątaja–Staszica–Powstańców Warszawy–Orla (powrót: Orla, Świderska).

Honorowanie biletów

Bilety ZTM wydane na 2. strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku Wąska–PKP Falenica. Przystanek Wąska jest przystankiem granicznym 1. strefy biletowej ZTM.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) będą honorowane w pociągach uruchamianych przez KM (z zastrzeżeniem ważności stref biletowych) na odcinku Warszawa Zachodnia–Śródborów oraz na odcinku Świder–Otwock.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 16.07. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe lub sieciowe) będą honorowane w:

  • pociągach SKM linii S1 na odcinku Świder – Warszawa Zachodnia;
  • autobusach linii: 115, 119, 125, 142, 161, 202, 213, 219, 305, 521, 523, 525, 702 – na całej trasie oraz autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii;
  • autobusach i tramwajach kursujących ulicami:

o Wiatraczna–al. Waszyngtona–aleja i most Poniatowskiego–Al. Jerozolimskie–pl. Zawiszy–Al. Jerozolimskie/Grójecka– Kopińska–Dw. Zachodni,

o  Rondo Daszyńskiego–Towarowa– Pl. Zawiszy,

o Rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny,

o Metro Świętokrzyska–Marszałkowska– Waryńskiego/Marszałkowska Nowowiejska–Metro Politechnika,

o Józefa Chłopickiego na odc. PKP Olszynka Grochowska–Pl. Szembeka;

  • linii metra:

o M1 na odcinku Świętokrzyska–Politechnika,

o M2 na odcinku Stadion Narodowy–Rondo Daszyńskiego.

Ponadto w związku z brakiem możliwości wydania w systemie sprzedaży biletu do/z przystanku Otwock Rzemieślnicza 02 na przejazd do ww. przystanku należy kupić bilet do/z stacji Otwock. W przypadku przejazdu w relacji PKP Otwock–przystanek Rzemieślnicza 02 (lub odwrotnie), należy nabyć bilet na trasie Otwock–Świder lub Świder–Otwock.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.