Do trzech razy sztuka

Trwa wyścig z czasem. Boisko na Ługach, w sąsiedztwie kościoła, ma być gotowe jeszcze w tym roku. Na razie trwają poszukiwania firmy, która je zbuduje. Trzeci przetarg urząd miasta ma ogłosić w tym tygodniu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Drugie postępowanie, w którym miał zostać wyłoniony wykonawca kompleksu boisk sportowych na terenie otwockich Ługów wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą, zakończył się niepowodzeniem. Na początku lipca okazało się, że nie wpłynęła żadna oferta. Będzie więc trzecie podejście i może tym razem zgłosi się jakiś chętny.

– Trzy lata trwały starania o tę sportową inwestycję. Teraz jest okazja, aby w całości ją zrealizować. Wierzę, że tym razem ktoś się zgłosi i uda się wybudować boiska na czas. Do trzech razy sztuka –mówi Marcin Kraśniewski, radny z tego okręgu, który od początku kadencji zabiega o tę inwestycję na otwockich Ługach.

Oprócz ogrodzonych i oświetlonych boisk zostaną wybudowane trybuny (na 100 miejsc), plac zabaw, zewnętrzna siłownia i parking. Wszystko ma powstać jeszcze w tym roku. Koszt całej inwestycji to ok. 2mln zł. W tym tygodniu na sesji radni mają zapisać w budżecie Otwocka 1mln zł dotacji przekazanej z budżetu państwa (która niezostanie wykorzystana na park miejski) na budowę kompleksu boisk na Ługach wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dzięki dofinansowaniu będzie można zrealizować to zadanie w całości, bez konieczności dzielenia prac na kolejny rok. Pozostałą kwotę pokrywa miasto. W związku z tym, że czas mija, termin realizacji inwestycji ma zostać wydłużony z 90 do 120 dni. To też powinno zachęcić potencjalnych wykonawców do zgłaszania się do przetargu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.