Ultranowocześnie dla dzieci

OTWOCK: USG DLA SZPITALA OD FUNDACJI POLSAT

Mobilny aparat do badań USG wzbogacił wyposażenie oddziału dziecięcego w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego. Przekazano go we wtorek, 10 lipca. Kosztował prawie 205 tys. zł.

PRZEMEK SKOCZEK

Cofnijmy się na chwilę w czasie o ponad rok, do 1 czerwca 2017.Wtedy to z pompą otwarto wyremontowany za ok. 1 mln zł przez Fundację Polsat oddział pediatrii powiatowego szpitala. To była rewolucja i skok w XXI wiek, z czego do dziś korzystają mali pacjenci i personel. Dwa dni później w otwockim parku odbył się wielki koncert i piknik rodzinny Polsatu, podczas którego zbierano wśród otwocczan pieniądze na dodatkowy sprzęt dla oddziału .To efekt tej akcji.

– Podczas tamtego pikniku zebraliśmy ponad 60 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone właśnie na zakup aparatu do USG, który dziś przekazujemy na ręce ordynator oddziału Jolanty Amilkiewicz. Resztę dołożyła oczywiście Fundacja Polsat – mówi jej prezes Krystyna Aldridge-Holc. – To urządzenie bardzo nowoczesne i wybrane po konsultacjach z tutejszymi lekarzami – dodaje.

Ultrasonograf podnosi jakość oferty medycznej na pediatrii. Jest wszechstronny i mobilny, więc można nim z łatwością podjechać do łóżek pacjentów, którzy nie mogą się przemieszczać. – Dla nas ważny jest przede wszystkim fakt, że ma uniwersalne zastosowanie. Nowoczesne aparaty USG pozwalają badać niemal wszystkie narządy, mają końcówki o różnej wielkości i czułości, dzięki czemu badamy zarówno powierzchniowo, jak i głębiej, np. przy USG serca. Można też wykonywać badania ciemiączkowe główek u noworodków – wymienia dr Jolanta Amilkiewicz.

Pierwszym pacjentem badanym zaraz po oficjalnym przekazaniu sprzętu był 16-letni Mateusz z Karczewa. Trafił na oddział poprzedniej nocy z ostrym bólem brzucha. Wynik badania pozostał oczywiście tajemnicą, ale życzymy Mateuszowi dużo zdrowia! – Staramy się regularnie wspierać tutejsze placówki, nie tylko szpitale. Trwa właśnie montaż windy dla niepełnosprawnych dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Marii Konopnickiej przy ul. Majowej. Gdy wrócą tam po wakacjach, będzie im na pewno dużo łatwiej funkcjonować – informuje Małgorzata Nawrocka, przewodnicząca Rady Fundacji Polsat, rodowita otwocczanka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.