Sztuczna trawa przed zimą

JÓZEFÓW: NOWE BOISKO DO KOŃCA LISTOPADA

Młodzi sportowcy z Józefowa jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się z kolejnego boiska do gry w piłkę nożną. Chociaż w przetargu na jego budowę najtańsza oferta znacznie przekroczyła zaplanowaną kwotę, radni są gotowi dołożyć brakujące 85 tys. zł.

SYLWIA WYSOCKA

Pierwszy przetarg na budowę boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni przy ul. Dolnej odbył się na początku czerwca. Na inwestycję miasto przeznaczyło 396 tys. zł. Jednak najtańsza z czterech złożonych ofert opiewała na ok. 546 tys. zł (najdroższa wynosiła ponad 864 tys. zł). Przetarg unieważniono i ogłoszono jeszcze raz, trochę obniżając wymagania. Firmy zainteresowane wykonaniem prac mogły zgłaszać się do 5 lipca. Wpłynęły dwie oferty, ale najkorzystniejsza nadal o 85 tys. zł przewyższała zaplanowany budżet. Wszystko wskazuje na to, że ta oferta zostanie jednak przyjęta, a boisko powstanie w zaplanowanym terminie, czyli do 30 listopada. Wiceburmistrz Marek Banaszek zapowiedział, że na czwartkową sesję rady miasta (19 lipca) zostanie przygotowana uchwała, dzięki której w budżecie uda się przesunąć brakujące pieniądze. – Są dwa rozwiązania, które możemy przyjąć. Możemy zwiększyć pieniądze na tę inwestycję albo unieważnić przetarg i ogłosić go ponownie, ale szanse na znalezienie oferenta, który wykona prace za niższą kwotę, są minimalne – tłumaczy wiceburmistrz. Radni przychylnie odnieśli się do tej propozycji.

– Powinniśmy zgodzić się na przesunięcie środków – popiera przewodnicząca komisji budżetowo-gospodarczej Urszula Zielińska. – Dzięki temu udałoby się zrealizować inwestycję jeszcze w tym roku. Ogłaszanie po raz kolejny przetargu może spowodować, że budowa boiska zostanie przesunięta na kolejne lata bez żadnej gwarancji, że wtedy będzie taniej – podkreśla.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.