Gdzie ucieka woda?

CZŁONKOWIE RADY NADZORCZEJ OSM DOMAGAJĄ SIĘ WYJAŚNIEŃ.

Dwóch członków Rady Nadzorczej Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej chce pilnego zwołania posiedzenia rady z udziałem przedstawicieli osiedli. Powodem są wysokie dopłaty do rachunków za zużycie wody w 2017 roku.

SYLWIA WYSOCKA

Dariusz Kołodziejczyk i Mariusz Strawiński 18 lipca wystosowali do przewodniczącego Rady Nadzorczej OSM Andrzeja Kobzy wniosek o zwołanie posiedzenia rady, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele poszczególnych osiedli. Głównym tematem posiedzenia ma być rozliczenie zużycia wody za minione pół roku, a także różnice w odczytach wodomierzy za 2017 rok. Członkowie rady zwracają się również z wnioskiem o zobowiązanie przez przewodniczącego zarządu OSM do przedstawienia na piśmie informacji do- tyczących rozliczeń i działań podjętych przez spółdzielnię w celu minimalizacji różnic (szczegóły w ramce).

– Niedopłaty wzbudzają nasze wątpliwości, które chcemy wyjaśnić, np. czy niezalegalizowany wodomierz może być podstawą naliczania opłat – informuje w rozmowie z „Linią” Dariusz Kołodziejczyk. – Mam nadzieję, że przewodniczący rady nadzorczej przychyli się do naszego wniosku, choć nie musi, i wszyscy poznamy odpowiedzi na pytania, bo problem jest zbyt poważny, by go bagatelizować – podkreśla.

– Na pewno trzeba tę wodę rozliczyć. Spółdzielnia zapłaciła za dostarczoną wodę, która została zużyta – mówi w rozmowie z „Linią” Kobza. – Sam fakt niedopłat budzi jednak wątpliwości. Trzeba się zastanowić, jakie są powody tego, że w spół-dzielni jest taka duża różnica pomiędzy licznikami, które pokazują, ile wody sprzedało nam OPWiK, a tym, ile zużyli mieszkańcy. Zarząd wybrał taki sposób rozliczenia, ale nie wiem, czy to jest jedyna i najlepsza droga – to wymaga wyjaśnienia i na pewno będziemy tego oczekiwać od zarządu spółdzielni – dodaje.

Część mieszkańców deklaruje, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie uiści dopłat. Niektórzy chcą jednak skorzystać z możliwości rozłożenia kwoty na raty, co na łamach „Linii” obiecał prezes OSM Józef Smorąg. Jeśli się na to zdecydują, mogą skorzystać z zamieszczonego w aktualnym numerze „Linii Otwockiej” wzoru podania.

W papierowym wydaniu „Linii Otwockiej” drukujemy gotowe do wycięcia i podpisania podanie do OSM o rozłożenie na raty niedopłaty do rachunku za wodę i ścieki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.