„Ósemka Taxi” na wygnaniu

MODERNIZACJA LINII PKP NIE PO DRODZE TAKSÓWKARZOM.

– Dziś stoimy tu, jutro może będziemy stać gdzieś indziej – mówią taksówkarze z „Ósemki”, którzy w związku z pracami przed dworcem PKP parkują na razie przy stacji gazowej LPG od strony ul. Warszawskiej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zdawali sobie sprawę, że na czas modernizacji linii kolejowej będą musieli opuścić postój przed dworcem kolejowym, z którym „Ósemka” od zawsze jest kojarzona. Nie przypuszczali jednak, że ze znalezieniem tymczasowego, zastępczego miejsca będzie taki kłopot. Informowaliśmy na łamach „Linii”, że taksówkarze ze Stowarzyszenia „Ósemka Taxi” na czas prac przy stacji PKP odjadą na dawny parking przy ul. Orlej.

Na razie tak się jednak nie stało. – Cały czas czekamy na informację od PKP w sprawie dzierżawy terenu przy ul. Orlej. Przedstawiciele kolei powiedzieli nam otwarcie, że będzie ogłoszony przetarg na dzierżawę tego parkingu, ale na razie jeszcze go nie ma – przyznaje w rozmowie z „Linią” prezes „Ósemki” Daniel Ostrowski. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest zgłoszenie do KRS, co eliminuje taksówki, które działają na „lewo”.

Do czasu odpowiedzi od PKP taksówkarze radzą sobie, jak mogą. Właściciel stacji gazowej na razie pozwolił im parkować na tym terenie, ale co będzie jutro, tego nikt nie wie. – Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale na razie nie mamy innego – przyznaje prezes. Jest ławka, telefon działa jak zawsze, taksówkarze czekają na rozwiązanie sprawy z dzierżawą parkingu przy ul. Orlej.

– Moglibyśmy korzystać z miejskich postojów (przy ul. Andriollego i ul. Karczewskiej – przyp. red.), ale nie ma na nich wystarczająco dużo miejsca. Mamy ponad 20 taksówek i żeby je pomieścić, musimy mieć swój postój. Po zakończeniu modernizacji PKP mamy zamiar wrócić na miejsce przed dworcem – zapowiada Daniel Ostrowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.