15 lat i 150 tys. zł za próbę zabójstwa

JÓZEFÓW: ZAPADŁ WYROK W GŁOŚNEJ SPRAWIE.

Sąd nie miał wątpliwości, że 42-letni Adam M., który próbował zabić partnerkę na oczach ich wspólnych dzieci, jest winny. Kilka dni temu zapadł wyrok. Wymiar sprawiedliwości skazał mężczyznę na 15 lat więzienia. Orzekł też, że ma wypłacić kobiecie 150 tys. zł zadośćuczynienia oraz oddać ponad 4 tys. zł, które wydała na adwokata.

AGNIESZKA JASKULSKA

Adam M. był oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej starszej o niecałe sześć lat partnerki Kingi W., z którą miał dwoje dzieci. Kinga i Adam M. tworzyli burzliwy związek. Kłócili się i rozchodzili, potem znowu godzili… 10 lat temu mężczyzna miał pierwszą sprawę o znęcanie się nad partnerką. Jednak para ponownie się zeszła. Sielanka nie trwała długo, bo od lipca 2015 r. znów ciągle się kłócili.

Mężczyzna podejrzewał partnerkę o romans. Rok później, w listopadzie, dotkliwie pobił ją w sklepie, w którym pracowała. Wtedy kobieta nie wytrzymała i razem z dwiema córkami w wieku 11 i dziewięciu lat uciekła z mieszkania w Wesołej. Zamieszkała u przyjaciółki w Józefowie. Adam M. szalał ze złości. Nie mógł pogodzić się z tym, że Kinga odeszła.

– Dzwonił, pisał, wiedziałam, że desperacko nas szuka. Bardzo się bałam – wspomina drżącym głosem Kinga W. – Obiecywał, że się zmieni, ale wiele razy tak mówił, więc przestałam w to wierzyć – dodaje kobieta w rozmowie z „Linią”. Po kilku dniach Adam M. odnalazł partnerkę. Około godz. 8 łomem wybił okno w pokoju, w którym spała wraz z jedną z córek. Podszedł do kobiety i zadał jej kilkanaście ciosów nożem – w szyję, kark i klatkę piersiową.

To właśnie córki uratowały matkę. Kiedy Adam M. uciekł, jedna z dziewczynek pobiegła wezwać pogotowie, a druga tamowała krwotok. Kobieta trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Cudem przeżyła. Policja zatrzymała Adama M. kilka dni później. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i wielomiesięcznego znęcania się psychicznego i fizycznego nad partnerką. Nie przyznał się do winy. Tłumaczył śledczym, że chciał Kingę tylko przestraszyć, i zarzekał się, że ją bardzo kocha. To jednak nie przekonało prokuratora ani sędziego.

Proces toczył się od stycznia w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Sąd nie miał jednak wątpliwości, że Adam M. próbował zabić Kingę W. Kilka dni temu sędzia ogłosił wyrok i skazał Adama M. na 15 lat więzienia. Sąd orzekł też, że mężczyzna ma wypłacić byłej partnerce 150 tys. zł zadośćuczynienia i oddać ponad 4 tys. zł, które wydała na adwokata. Wyrok nie jest prawomocny.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ TU!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.