Mak na tak!

JÓZEFÓW: POZWOLENIE NA BUDOWĘ MCDONALDA.

Jest pozwolenie na budowę McDonalda przy rondzie Andriollego w Józefowie. Starosta podpisał dokument we wtorek, 17 lipca. – Pozwolenie jest wydane prawidłowo, nie grozi mu uchylenie – zapewnia wicestarosta Paweł Rupniewski.

SYLWIA WYSOCKA

To będzie pierwszy McDonald w powiecie otwockim, ale druga po KFC popularna restauracja typu fast food w Józefowie. Ma powstać przy rondzie na działce ograniczonej ulicami: Piłsudskiego Jarosławską i Wspólną. Wszystko wskazuje na to, że wydane we wtorek, 17 lipca pozwolenie na budowę zacznie obowiązywać, choć jak sygnalizowała na jednym z posiedzeń komisji radna Urszula Zielińska, niektórzy z mieszkańców nie są zachwyceni tym, że miasto pozwoliło na budowę takiego obiektu. Przypominamy jednak, że to nie miasto, ale starostwo wydaje pozwolenia na budowę.

– Faktycznie, jeden z mieszkańców wystąpił do starostwa z wnioskiem, aby uznać go za stronę przy wydawaniu decyzji – przyznaje wicestarosta Rupniewski. – Odpowiedzieliśmy mu, że nie może zostać uznany za stronę, bo tu ma oddziaływania obiektu na sąsiednie działki. Co innego, gdyby zapadała tu decyzja o warunkach zabudowy. Wtedy ten mieszkaniec mógłby zostać uznany za stronę. Moim zdaniem jego wniosek jest nieuzasadniony, bo projektowany budynek ma być na tyle odsunięty, że nie będzie miał żadnego oddziaływania na sąsiednie działki. Decyzja jest wydana właściwie, nie grozi jej postępowanie, które mogłoby grozić uchyleniem czy wzruszeniem decyzji – zapewnia.

Zgodnie z informacją uzyskaną od wicestarosty inwestorem jest McDonald’s Polska. Można się więc spodziewać, że niebawem zrealizuje inwestycję na działce, na której jeszcze niedawno straszył piętrowy, niewykończony budynek handlowo-usługowy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.