Suche sosny trafią pod piłę

URZĄD MIASTA NIE ZADBAŁ O OPINIĘ PRZY BUDOWIE ŚCIEŻKI.

Po ponad tygodniu od wysłania do urzędu miasta pytań w sprawie sosen, które uschły po wybudowaniu przy ul. Armii Krajowej ścieżki rowerowej, otrzymaliśmy w końcu odpowiedzi. Urzędnicy przyznali, tak jak podejrzewał w naszym artykule leśniczy, że do projektu ścieżki nie była wydana opinia przyrodnicza.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Niestety, nadal nie wiemy, dlaczego jej zabrakło. Teraz suche sosny zostaną wycięte. Decyzje w tej sprawie wydaje starosta, zwykle w ciągu kilku dni po otrzymaniu wniosku o wycinkę, który w tym przypadku musi złożyć prezydent. Urząd miasta chce wyeliminować podobne przypadki niszczenia sosen w przyszłości, ale nie zdradza, jak zamierza to zrobić.

Stanowisko urzędu miasta

Urząd Miasta Otwocka informuje, że do projektu budowy ścieżki rowerowej przy ul. Armii Krajowej nie była wydana opinia przyrodnicza. W związku z uschnięciem sosen rosnących w pobliżu ww. ścieżki rowerowej obecnie nie jest prowadzone postępowanie dotyczące nałożenia kar finansowych na wykonawcę tej inwestycji. Dalsza procedura będzie zależna od opinii dotyczącej przyczyn uschnięcia drzew przy ul. Armii Krajowej.

Wydział Ochrony Środowiska UM Otwocka dokonał wizji terenowej uschniętych sosen wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Filipowicza do ul. Narutowicza.
Stan sosen wskazuje na potencjalny stan kwalifikujący drzewa do wycinki. Zniszczone sosny zostaną wycięte niezwłocznie po uzyskaniu niezbędnych decyzji. Ze względu na to, że drzewa znajdują się w pasie drogowym na terenie gminnym, Prezydent Miasta Otwocka przygotowuje wniosek do Starosty Otwockiego z prośbą o ich wycinkę. Wydanie decyzji zezwalającej na wycinkę drzew należy do uprawnień starosty.

Zważywszy na fakt, że sytuacja dotyczy około 20 drzew spośród kilkuset, przy których była prowadzona inwestycja, miasto po ustaleniu przyczyny ich uschnięcia podejmie stosowne kroki zmierzające do eliminacji podobnych zdarzeń w przyszłości.

Paulina Jaworek, Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Otwocka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.