Janów pomidorem stoi

KARCZEW: KRAJOWE ŚWIĘTO PO RAZ TRZECI.

W tym roku Krajowe Święto Pomidora w Janowie/Brzezince obfitowało w niespodzianki. Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy imprezie nie towarzyszył deszcz. – Dobra zabawa, promocja regionu i chęć wyrażenia wdzięczności ogrodnikom i producentom to idee, które przyświecały nam przy organizacji tego wydarzenia – podkreśla Patryk Malinowski, sołtys Janowa.

SYLWIA WYSOCKA

W niedzielę, 29 lipca na pograniczu miejscowości Janów i Brzezinka odbyła się trzecia edycja Krajowego Święta Pomidora. – Nasz region słynie ze wspaniałej jakości pomidorów i wysokiej klasy specjalistów od ich uprawy, dlatego chcemy podziękować za ich pracę. Jednak w całej imprezie chodzi także o promocję regionu i dobrą zabawę na wysokim poziomie – przyznaje w rozmowie z „Linią” sołtys wsi Janów i prezes Stowarzyszenia Promocji Mazowsza Qultura Patryk Malinowski. Dobrej zabawy faktycznie nie zabrakło: koncerty, występy, degustacje, wesołe miasteczko i Wielka Bitwa Pomidorowa to atrakcje trafiające w gust każdego pokolenia.

– Było ponad 20 ton pomidorów, 200 uczestników w każdym wieku i wyczerpane miejsca na udział w bitwie jeszcze podczas rejestracji internetowej – podkreśla Malinowski. – Do tego po raz pierwszy udało się bez deszczu przeprowadzić dodatkowe atrakcje: konkursy, trening, i „kąpiel” w soku pomidorowym – dodaje.

Fani bitwy na pomidory, którzy chcą uczestniczyć przyszłorocznej edycji zabawy, już dziś mogą śledzić aktualności na stronie http://www.bitwapomidorowa.pl i rejestrować się do udziału.

PEŁNA RELACJA Z IMPREZY W „LINII OTWOCKIEJ”, KTÓRA UKARZE SIĘ W PONIEDZIAŁEK 6 SIERPNIA!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.