100 tysięcy na dopłaty

WIĄZOWNA: TAŃSZE BILETY DLA MIESZKAŃCÓW GMINY.

Pasażerowie korzystający ze stołecznej komunikacji ZTM od września będą podróżować taniej, o ile rozliczają PIT w Otwocku. Dzięki Karcie Mieszkańca Gminy Wiązowna w ich kieszeniach zostanie nawet 720 zł rocznie!

PRZEMEK SKOCZEK

W 2018 roku gmina Wiązowna będzie dopłacać mieszkańcom do biletów ZTM w ramach programu „Warszawa +”. Wprowadził go Zarząd Transportu Miejskiego z myślą o samorządach z obszarów podmiejskich, które dotąd bezskutecznie ubiegały się o rozszerzenie 1 strefy. Dzięki temu pasażerowie kupią taniej bilety długookresowe. Dla biletów 30-dniowych dopłata wynosi 60 zł przy biletach normalnych i 30 zł przy ulgowych (dla stref 1 i 2) oraz odpowiednio 40 i 20 zł (tylko strefa 2). Z kolei do biletów 90-dniowych urząd dopłaca 130 i 65 zł (strefy 1 i 2) lub 70 i 35 zł (strefa 2).

– Karty można wyrabiać już od sierpnia. Uprawniają one do korzystania z największej w Polsce zintegrowanej sieci komunikacyjnej obejmującej: tramwaje, autobusy, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej oraz autobusowe linie „L”. Na dofinansowanie biletów planujemy wydać jeszcze w tym roku 100 tys. zł – podkreśla sekretarz gminy Anna Rosłaniec.

– Zależy nam na tym, aby program dopłat do biletów był też motywacją do rozliczania podatków dochodowych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku. Wtedy część tych pieniędzy zasila budżet gminy Wiązowna. Dlatego żeby wyrobić Kartę Mieszkańca Gminy Wiązowna, potrzebny będzie nie tylko dowód osobisty czy legitymacja szkolna lub studencka (uprawniająca do dodatkowych zniżek), lecz także kopia pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za ubiegły rok bądź zaświadczenie z urzędu skarbowego o złożeniu takiej deklaracji – tłumaczy sekretarz gminy.

Zaświadczenia ze skarbówki są też konieczne w przypadku osób, które nie uzyskały dochodów. Z kolei nowi mieszkańcy powinni złożyć w Urzędzie Skarbowym w Otwocku tzw. zgłoszenie aktualizacyjne ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie gminy Wiązowna i udokumentować to przy wnioskowaniu o kartę.

Formalności związane z wyrobieniem karty można załatwić w Urzędzie Gminy Wiązowna, ul. Lubelska 59, pok. 001, od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 i dodatkowo w soboty, 25 sierpnia oraz 1 i 29 września w godz. 8-16. Więcej szczegółów można uzyskać, dzwoniąc pod numer tel. 22 512 58 15. pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.