Doświetlą przejścia przy szkołach

WŁADZE OBIECUJĄ.

Powiat otwocki przeznaczył 400 tys. zł na doświetlenie przejść dla pieszych. Dodatkowe oświetlenie jeszcze w tym roku ma pojawić się m.in. przy szkołach w Otwocku i Karczewie.

SYLWIA WYSOCKA

Początkowo władze powiatu chciały na to zadanie pozyskać dodatkowe środki zewnętrzne. Niestety, nie udało się to. – Nie dostaliśmy dofinansowania z ministerstwa, więc zrealizujemy zadanie sami w takim zakresie, na jaki nam wystarczy pieniędzy – mówił na posiedzeniu jednej z komisji rady powiatu dyrektor ZDP Marek Płaczek.

W budżecie powiatu jest na to 400 tys. zł. Dodatkowe oświetlenie ma powstać przy 17 przejściach dla pieszych (szczegóły w ramce). Inwestycji nie uda się niestety zrealizować w wakacje. – Przygotowujemy przetarg na doświetlenia. Zadanie jest zaplanowane w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie musiał zaprojektować doświetlenie, uzyskać niezbędne zgody i zrealizować inwestycję – mówi zastępca dyrektora ZDP Marek Dąbrowski.

– Przetarg podzielimy na trzy części, żeby łatwiej było znaleźć wykonawcę. Łącznie zostanie doświetlonych 17 przejść – po siedem w Otwocku i Karczewie oraz trzy w Celestynowie. Ponieważ zadanie jest rozbudowane o część projektową, nie spodziewamy się, żeby zostało wykonane przed końcem wakacji. Zgodnie z planem zamierzamy zrealizować je do końca roku – dodaje.

Doświetlone będą przejścia:

  • w Otwocku na: ul. Żeromskiego przy SP nr 8, ul. Żeromskiego przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Narutowicza przy SP nr 9, ul. Narutowicza przy SP nr 2, ul. Filipowicza przy LO nr 1, ul. Samorządowej przy LO nr 3, ul. Majowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1;
  • w gminie Celestynów na: drodze powiatowej nr 2715W w miejscowości Pogorzel, ul. św. Kazimierza w Celestynowie przy SP im. Batalionu „Zośka”, ul. Fabrycznej w Starej Wsi przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym;
  • w Karczewie na: ul. Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Krakowską, ul. Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej, ul. Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Stare Miasto, ul. Świderskiej przy skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Westerplatte, ul. Warszawskiej przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki (dwa przejścia), ul. Warszawskiej przy skrzyżowaniu z ul. Rynek Zygmunta Starego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.