Obiecują remont Samorządowej

POWIAT BĘDZIE SZUKAŁ WYKONAWCY DO SKUTKU.

W pierwszym przetargu nie udało się znaleźć firmy, która przebuduje wymagające remontu ulice Samorządową i Czaplickiego w Otwocku. Ale jak zapowiada Zarząd Dróg Powiatowych, przetarg będzie powtórzony, i to może nawet nie raz!

SYLWIA WYSOCKA

Na początku lipca ZDP ogłosił podzielony na dwie części przetarg na budowę ulic Samorządowej i Czaplickiego. Został on ogłoszony tak późno m.in. dlatego, że zmianom uległy zarówno kwota przewidziana na inwestycję, jaki i zakres robót.

Na początku roku zakładano, że na przebudowę tych powiatowych ulic będzie ponad 6 mln zł. Później okazało się, że nie ma co liczyć na zewnętrzne dofinansowanie i na inwestycję złożą się władze powiatu i Otwocka, które łącznie przeznaczą na nią ponad 3 mln 800 tys. zł. To spowodowało, że może nie wystarczyć pieniędzy na budowę planowanych na tych drogach rond.

Zadanie podzielono na dwie części. W zakres prac każdej wchodzą m.in.: rozbiórka istniejących elementów i budowa w to miejsce asfaltowej jezdni o szerokości sześciu metrów oraz budowa chodników i ścieżek rowerowych, zjazdów, zatok autobusowych, miejsc postojowych i kanalizacji deszczowej. Firma, która wygra przetarg, miałaby na realizację inwestycji 90 dni od daty podpisania umowy. Niestety, okazało się, że nikt nie jest zainteresowany wykonaniem tych prac, bo nie wpłynęła żadna oferta. Postępowanie zostało więc unieważnione.

Nie oznacza to jednak, że władze powiatu rezygnują z planów przebudowy ulic. Wręcz przeciwnie, zapewniają, że przetarg będzie powtórzony. – Mamy nadzieję zrealizować to zadanie zgodnie z planem – przyznaje w rozmowie z „Linią” zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Marek Dąbrowski. – Niestety, zakres prac do wykonania jest tak duży, a ZDP tak zaangażowany w inne roboty, że nie możemy zrobić tego własnymi siłami. Będziemy powtarzać przetarg, jeśli nie raz, to jeszcze nawet dwa razy. Jeśli się okaże, że trzy postępowania nie zakończą się wyłonieniem wykonawcy, wtedy będziemy mogli zlecić te prace w innym trybie. Sądzę, że nie ma podstaw, by obawiać się o realizację tej inwestycji – zapewnia wicedyrektor ZDP.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.