Miejski szalet nadal poszukiwany

RADNI ZABEZPIECZYLI PIENIĄDZE, A WYCHODKA WCIĄŻ NIE MA.

Do rady miasta wpłynęło kolejne pismo taksówkarzy z postoju przy szpitalu powiatowym z prośbą o ustawienie tam przenośnej toalety typu toi toi. Podobne zostało wysłane w 2017 roku, ale sprawy miejskiego szaletu do tej pory nie udało się załatwić.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Taksówkarze zwracają uwagę, że z publicznej toalety korzystaliby także przechodnie, pasażerowie czekający na autobus na przystanku obok i klienci okolicznych sklepów. Jej brak powoduje m.in. zanieczyszczanie pobliskich zarośli na terenie szpitala przy ul. Batorego.

– W ubiegłym roku rada miasta zabezpieczyła w budżecie pieniądze na wybudowanie dwóch szaletów miejskich. Zaproponowaliśmy nawet miejsca, w których miałyby stanąć – znalazłyby się one w tzw. małpim gaju w centrum Otwocka i przy parku na terenie dawnej zieleni miejskiej. Jako radni zrobiliśmy już to, co do nas należy. Za realizację zapisów w budżecie odpowiada prezydent. Dlatego na najbliższej sesji zapytamy, co w tym kierunku zrobił. Gdy pytałem o to jakiś czas temu, usłyszałem, że są problemy z podłączeniami – mówi przewodniczący komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego radny Marcin Kraśniewski. – Jestem przeciwny temu, żeby w Otwocku stawiać toi toie. W innych miastach są publiczne toalety, u nas od lat nie można rozwiązać tego problemu – zwraca uwagę.

– Tu nie chodzi tylko o taksówkarzy. Otwock jest przecież stolicą powiatu. Już dwa lata temu przedstawiałem ofertę jednego z wykonawców, który deklarował, że jest w stanie zrobić miejską toaletę w stylu świdermajer. Do dziś nic się w tej sprawie nie dzieje, to jest żenujące! – mówił na komisji spraw społecznych 25 lipca radny Marek Leśkiewicz. – W pełni popieram taksówkarzy, bo w Józefowie przy postoju od lat jest toi toi i nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego my przez cztery lata prostej rzeczy nie możemy zrobić?! – oburzał się Leśkiewicz.

– Tylko że w Józefowie jest jeden postój taksówek, a w Otwocku są co najmniej trzy postoje. Jeżeli postawimy jedną przenośną toaletę, to zaraz inni, nie tylko taksówkarze, też będą taką chcieli. To miasto i tak jest brzydkie, zaniedbane, a jeszcze w każdym miejscu mamy stawiać paskudne toi toie?
– odpowiedział Kraśniewski.

Jednak Leśkiewicz nadal przekonywał do ustawienia przenośnej toalety do czasu wybudowania dwóch miejskich szaletów. – Patrząc, jak ta sprawa jest załatwiana, nie wierzę, żeby one szybko powstały, a jak wiemy, prowizorki stoją najdłużej – uważa przewodniczący komisji. – Jestem za jak najszybszym powstaniem toalet, ale sprzeciwiam się temu, żeby to były toi toie. Taksówkarze mówili, że toaleta nie musi być tuż obok, może znajdować się w centrum Otwocka, oni sobie tam dojadą. Najważniejsze, żeby była, bo teraz muszą po krzakach chodzić. W pełni ich rozumiem i popieram. Tylko powinni zwrócić się z tym do prezydenta – podkreśla radny Kraśniewski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.