Gwiazdy na zamku

WYJĄTKOWA NOC W CZERSKU.

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku zaprasza w sobotni wieczór, 11 sierpnia na wspólne oglądanie widowiskowego deszczu meteorów.

Takie nocne „pokazy” natury najlepiej oglądać z dala od miasta. Idealną scenerią wydaje się gotycka warownia. Atrakcji nie zabraknie – ani dla starszych, ani dla młodszych. Poza główną, czyli deszczem meteorów, gości czeka m.in. koncert zespołu Mindsedge grającego instrumentalnego, alternatywnego rocka. Będzie można odwiedzić stoiska warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, wziąć udział w warsztatach z robotyki grupy Mali Odkrywcy oraz wpaść do kina sferycznego, gdzie obraz wyświetlany jest we wszystkich kierunkach, również na obwodzie kopuły nad głowami, co daje efekt pełnej przestrzeni. Idealny sposób na to, by zobaczyć kosmos z bliska.

Na finał zaplanowano pokaz świateł w wykonaniu grupy AzisLight Fireshow. Zobaczymy niepowtarzalne widowisko, którego głównym tematem jest światło w klasycznej lub nowoczesnej formie: tańce z ogniem i przeróżne efekty świetlne oraz wizualne. Wydarzenie potrwa aż do północy.

Zamek w Czersku, sobota, 11.08, godz. 20, bilety 5 i 10 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.