Kup toyotę od szpitala

MOŻESZ JEŹDZIĆ JAK PREZES.

Ten, kto zaoferuje najwyższą cenę, będzie mógł wkrótce jeździć czarną toyotą zakupioną jeszcze przez byłego prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia Grzegorza Gałabudę. Auto stoi dziś niewykorzystane, szpital powiatowy w Otwocku postanowił więc, że je sprzeda.

SYLWIA WYSOCKA, ZDJĘCIE: ŹRÓDŁO FB

W środę, 1 sierpnia na stronie internetowej Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku pojawiło się ogłoszenie o zamiarze sprzedaży samochodu służbowego marki Toyota Avensis. Czarne, siedmioletnie auto ma niecałe 187 tys. km przebiegu i cenę wywoławczą 38 tys. zł.

– Rzeczywiście, prezes PCZ Ewa Wojciechowska poinformowała nas o zamiarze sprzedaży tego auta, ponieważ ona sama korzysta z samochodu prywatnego – przyznaje w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski. – Uważamy, że to dobry pomysł, bo chyba lepiej sprzedać samochód i mieć pieniądze, niż pozostawić go niezagospodarowanym. Tym bardziej że takie auto zawsze generuje koszty, a szpital nie ma pieniędzy np. na kierowcę – tłumaczy.Bez odpowiedzi pozostanie pytanie, czy szpital miał pieniądze, gdy kupował auto, i czy zakup samochodu służbowego, którego cena w salonie zaczyna się od blisko 90 tys. zł, był niezbędnym wydatkiem dla PCZ. Sprzedaż auta nasuwa też pytanie, czy szpital nie zamierza wymienić floty, ale wicestarosta uspokaja. – Nie chodzi o zamianę samochodów, ale o pozyskanie pieniędzy np. na sprzęt medyczny – zapewnia.

Zainteresowani zakupem mogą oglądać auto w dni robocze do 16 sierpnia. Termin składania ofert upływa w piątek, 17 sierpnia. Szczegóły na stronie internetowej PCZ w zakładce „konkursy”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.