Chciał zastrzelić psa

KOŁBIEL: FUNDACJA RATUJEMY KUNDELKI SZUKA ZWYRODNIALCA.

Co za okrucieństwo! Ktoś strzelał do psa. Kula trafiła w oko i przeszła na wylot za czaszką. Pies cudem przeżył. Został znaleziony w sobotę, 28 lipca w Borkowie w gm. Kołbiel. Poważnie ranne zwierzę trafiło pod opiekę fundacji Ratujemy Kundelki z Warszawy, która teraz szuka jego oprawcy. Sprawa została zgłoszona na policję.

AJ

Około dwuletni kundelek prze-żył horror. Ranny pies został znaleziony przy ul. Bratniej w Borkowie, gdzie ostatkiem sił przyczołgał się i czekał na powolną śmierć. Na szczęście znaleźli go dobrzy ludzie. Ranne zwierzę trafiło pod opiekę weterynaryjną do fundacji Ratujemy Kundelki. – Po badaniu i rentgenie okazało się, że ktoś psiaka postrzelił – informuje fundacja.

– W wyniku postrzału piesek stracił oko (rana wlotowa) oraz ma ranę na potylicy (rana wylotowa). Zwierzę cudem przeżyło, jego stan jest już stabilny, ale czeka go wiele badań i długie leczenie. Jest pod troskliwą opieką weterynaryjną – podkreśla fundacja Ratujemy Kundelki. Teraz jej wolontariusze apelują o pomoc w znalezieniu sprawcy, który postrzelił psa, żeby doprowadzić do jego ukarania.

O sprawie została poinformowana policja. – Rannego psa znaleziono na posesji w jednej z miejscowości w gm. Kołbiel. Pomocy zwierzęciu udzieliła fundacja – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Osoby, które rozpoznają postrzelonego psa lub wiedzą, kto wyrządził mu krzywdę, proszone są o kontakt z wolontariuszami. Fundacja zapewnia anonimowość. Kontakt pod nr tel. 662 560 006 lub mailowo: ratujemykundelki@gmail.com. Poszukiwania nowego domu rozpoczną się dopiero po wyleczeniu psa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.