Posprzątają do jesieni…

CHCĄ ZROBIĆ PORZĄDEK W MIEŚCIE.

Radni z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego domagają się porządku w mieście. – Proszę zobaczyć, jak wyglądają w Otwocku tablice ogłoszeń, słupy, drzewa. Między innymi dlatego miasto jest brzydkie i zaniedbane – zwraca uwagę przewodniczący komisji Marcin Kraśniewski.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Członkowie komisji zastanawiali się, co można zrobić, aby poprawić wizerunek Otwocka. – Pewne rzeczy nie wymagają ponoszenia dużych kosztów, a dzięki nim można poprawić wygląd miasta. Wystarczy np. poprzycinać krzaki, zrobić porządek z banerami, bo każdy wiesza je, gdzie chce. Nie jest to kontrolowane, tak samo jak ustawianie przyczep z reklamami. Osoba, która stawia taką przyczepę i jest mieszkańcem Otwocka, powinna wiedzieć, że w mieście i tak jest mało miejsc parkingowych, więc trzeba postawić ją gdzie indziej – uważa Kraśniewski. – Powinniśmy zawalczyć o to, aby skończyło się rozlepianie ulotek na słupach energetycznych, drzewach czy znakach drogowych – dodał radny Witold Wachnicki.

– Prezydent ma obowiązek wyznaczenia słupów ogłoszeniowych na terenie miasta. Widocznie jest ich za mało i trzeba pochylić się nad tym tematem. Przyjęliśmy w uchwale o czystości i porządku w mieście, że w pasie drogowym na parkingach publicznych nie może stać żadna przyczepa i będą za to wystawiane mandaty – przypomniał radny Marek Leśkiewicz. – Jeśli przyczepa będzie ustawiona na terenie prywatnym za zgodą właściciela, to proszę bardzo – dodał.

– Przemyślmy, jak z prezydentem podjąć współpracę, aby wreszcie zaczął on egzekwować te zapisy i oddelegował pracowników do poszczególnych zadań – zaproponował Kraśniewski. Czekamy na efekty tych działań.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.