Tańsze bilety od września

JÓZEFÓW: WYRÓB KARTĘ JUŻ TERAZ.

Mieszkańcy Józefowa korzystający z transportu ZTM od września zapłacą mniej za bilety. Już od środy, 8 sierpnia w urzędzie miasta będzie czynny punkt, w którym można wyrobić specjalną kartę metropolitalną i zakodować bilety miesięczne i kwartalne.

SYLWIA WYSOCKA

Samo wyrobienie karty metropolitalnej dla mieszkańców Józefowa jest bezpłatne. Przypomina ona kartę miejską ZTM. Można na niej zakodować bilet 30- lub 90-dniowy, który będzie tańszy od zwykłego biletu na pierwszą i drugą strefę. Bilet miesięczny normalny będzie kosztował 120 zł, a ulgowy 60 zł. Ceny biletów trzymiesięcznych to odpowiednio 330 zł i 165 zł. Jest to możliwe dzięki decyzji władz miasta, które dopłacają do biletów mieszkańcom płacącym podatki w Józefowie. W tym roku miasto dołoży do biletów ok. 300 tys. zł.

Przy wyrabianiu spersonalizowanego biletu metropolitalnego potrzebny będzie nie tylko dowód osobisty lub legitymacja szkolna czy studencka, lecz także kopia pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za ubiegły rok lub zaświadczenie z urzędu skarbowego o złożeniu takiej deklaracji. Osoba składająca PIT elektronicznie powinna okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego wraz z urzędowym poświadczeniem odbioru zeznania (UPO).

W przypadku osób, które nie uzyskały dochodów, konieczne będzie zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt niezłożenia zeznania podatkowego ze względu na brak dochodu. Musi na nim znaleźć się informacja o zarejestrowaniu w Urzędzie Skarbowym w Otwocku ze wskazaniem Józefowa jako miejsca zamieszkania i rozliczania podatku w ubiegłych latach.

Nowi mieszkańcy, którzy do tej pory nie rozliczali podatku dochodowego ze wskazaniem gminy Józefów, powinni złożyć w otwockim urzędzie skarbowym zgłoszenie aktualizacyjne ZAP3 ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie Józefowa, a formularz wraz z potwierdzeniem złożenia okazać w józefowskim urzędzie przy składaniu wniosku o wyrobienie karty. Oprócz dokumentów (dowód, legitymacja, deklaracja PIT) potrzebne będą jeszcze zdjęcie 35×45 mm (można będzie je zrobić w urzędzie miasta) oraz wypełniony wniosek. Jest on do pobrania ze strony http://www.jozefow.pl lub na miejscu w urzędzie.

Karty metropolitalne w Józefowie będzie można wyrabiać od 8 sierpnia do końca września w specjalnie uruchomionym punkcie w budynku rady miasta (szczegóły w ramce). Później, czyli od 1 października, punkt będzie działał w Biurze Obsługi Klienta na parterze budynku urzędu miasta w godzinach jego pracy. Kartę będzie można także wyrobić w Warszawie.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje uruchomienie przedsprzedaży biletów z oferty Warszawa+ w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM od 13 sierpnia. Aktywacja zakupionych biletów będzie możliwa dopiero od 1 września. Kodowania biletów będzie można dokonać w 21 Punktach Obsługi Pasażera w Warszawie (adresy są na stronie internetowej http://www.jozefow.pl). Będą one uprawniały do przejazdów: autobusami, tramwajami, metrem, pociągami SKM oraz koleją podmiejską (KM, WKD).

Tu wyrobisz:

Od 8 sierpnia do końca września kartę można wyrobić w punkcie w budynku B urzędu miasta, wejście od strony ul. Sosnowej, w godzinach:
poniedziałki – 9-19, wtorki, środy i czwartki – 8-16, piątki – 8-19.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.