Plac do psich zabaw

NOWY WYBIEG DLA ZWIERZĄT W SCHRONISKU.

W schronisku w Celestynowie powstał wyjątkowy wybieg dla psów. Wolontariusze poprowadzą tu wkrótce treningi edukacyjne, integracyjne, socjalizacyjne i behawioralne. Na kolorowym placu nowi właściciele będą mogli zapoznać się z psem, którego chcą adoptować.

AGNIESZKA JASKULSKA

Nowy wybieg jest ogrodzony i kolorowy jak plac zabaw. Tu zwierzaki będą mogły bawić się i ćwiczyć na ścieżce treningowej. Znajdują się tam m.in. tunele edukacyjne, schody, przeszkody, słupki, opony, gumowe zabawki, mnóstwo piłeczek, a nawet mały basen z wodą.

– Trafiają do nas psy z różnych miejsc. Niektóre z nich boją się schodów, a nawet trawy – podkreśla Łukasz Balcer, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. – Na nowym wybiegu będziemy mogli uczyć je np. chodzenia po różnych powierzchniach, aby nie czuły lęku, czy chodzenia na smyczy. Chcemy je szkolić na ścieżce treningowej, uczyć podstawowych komend i tego, jak zachowywać się przy innych psach, aby zwierzę nie reagowało np. strachem lub agresją. Poza tym wybieg edukacyjny to taki trochę psi plac zabaw, gdzie nie zabraknie gumowych zabawek i piłeczek – wylicza Balcer.

Dyrektor schroniska mówi, że podczas upałów w boksach znajdują się baseny z wodą, w których zwierzęta mogą się schłodzić, ale jak się okazuje, nie tylko, bo psiaki robią z basenami wszystko. – Codziennie nawet kilka razy dziennie wymieniamy w nich wodę, bo psy nie tylko kąpią się w basenach, ale także piją z nich wodę, wylewają ją podczas chlapania, gryzą basen, przewracają go i w ogóle robią z nim, co chcą – mówi półżartem Łukasz Balcer.

I dodaje, że nowy plac edukacyjny pomoże im spalić energię i jednocześnie nauczyć się właściwych zachowań. – Nowy wybieg będzie pomocny także podczas adopcji. Osoba, która będzie chciała podarować dom któremuś z naszych psów, może zapoznać się z nim właśnie na tym placu, bo wybieg jest ogrodzony i umiejscowiony w cichej części schroniska. To idealne miejsce na pierwsze spotkanie – zaznacza Łukasz Balcer.

Pomagajmy!

Jeśli los chorych i bezdomnych psów i kotów nie jest ci obojętny, możesz im pomóc, wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe PKO: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Ratujmy Celestyniaki”. Można także podarować zwierzętom mały basen. Więcej informacji pod nr tel. 22 789 70 61.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.