Trwa śledztwo w sprawie dziury

PROKURATURA WSZCZĘŁA POSTĘPOWANIE.

Czy prezydent i wiceprezydent Otwocka dopuścili się naruszenia prawa w sprawie wielkiej dziury? Sprawdza to prokuratura.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W czwartek, 12 lipca Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prezydenta miasta i jego zastępcę. Chodzi o niepowiadomienie organów nadzoru budowlanego o fakcie przekroczenia przez inwestora niedokończonej galerii w centrum miasta (wielkiej dziury) nieprzekraczalnej linii zabudowy, która jest określona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, działając tym samym na szkodę interesu publicznego.

Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, trwa analizowanie materiału dowodowego. To jest kwestia dwóch, trzech miesięcy. Dopiero wtedy prokurator podejmie decyzję, w jakim charakterze będą przesłuchiwani świadkowie, w tym przedstawiciele organu wykonawczego, czyli prezydent Otwocka i jego zastępca. Postępowanie jest na razie prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Finału możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Jeśli postawione zarzuty się potwierdzą, grozi za to kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie wielkiej dziury złożył do prokuratury przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

W uzasadnieniu złożonego pisma czytamy, że “prezydent Zbigniew Szczepaniak i wiceprezydent Piotr Stefański, działający z upoważnienia prezydenta, posiadając wiedzę, że wykonany obiekt budowlany niedokończonej galerii przekracza linię zabudowy, nie zgłosili tego faktu właściwym organom, m.in. Inspektorowi Nadzoru Budowlanego. Zamiast powyższej czynności, prezydent przedstawił w 2015 r. radzie miasta propozycję zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru wielkiej dziury. Zaproponował zmianę nieprzekraczalnej linii zabudowy w taki sposób, aby umożliwić przyszłe zalegalizowanie wykonanego obiektu budowlanego. Informacja o przekroczeniu nieprzekraczalnej linii zabudowy przez istniejące naniesienia nie została przekazana przez prezydenta również radzie miasta na etapie procedowania zmiany planu. Nie została ona uchwalona przez radnych

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.