Obrzędy, taniec i dojenie

KĄTY: DOŻYNKI POWIATOWE I GALA DISCO POLO.

Na ten dzień czeka wielu mieszkańców powiatu otwockiego, ale nie tylko, bo wielka Gala Disco Polo w Kątach w gm. Kołbiel jest jednym z popularniejszych letnich wydarzeń na Mazowszu. W tym roku poprzedzą ją dożynki powiatowe. To wszystko w środę, 15 sierpnia.

FILIP PYTLAWSKI

Czas żniw jest zawsze szczególny na wsi, nie tylko polskiej. Za zbiory należy podziękować i wspólnie świętować ich obfitość. To tradycja dożynkowa sięgająca głębokiej przeszłości i szczęśliwie wciąż kontynuowana. W Kątach obrzędy rozpoczną się o godz. 9 od przemarszu korowodu dożynkowego z towarzyszeniem orkiestry dętej OSP Karczew. Pół godziny później zostanie odprawiona msza w intencji rolników i chorych dzieci, a po niej będą: ceremoniał dożynkowy, przemówienia i podziękowania. W części nieoficjalnej, od godz. 11, zaplanowano m.in. występ ludowego zespołu pieśni i tańca Sokołowianie oraz konkurs dojenia krowy.

Od południa do północy królować będzie disco polo. W programie gali są występy aż 21 zespołów! Usłyszymy w kolejności grupy: Kordian, Afterparty, Playboys, Piękni i Młodzi, Cliver, Camasutra, Dejw, Defis, Exaited, Extazy, Lili, Megustar, Veegas, Gesek, Carmel i Julius, Etna, Mario Bishin (gwiazda wieczoru o godz. 20), Invox, Maxel, Jagoda i Brylant, Powerboy, Skalars i Volans. Przed tym ostatnim, około godz. 23, odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Ponadto w programie imprezy są: loty balonem na uwięzi, wesołe miasteczko, strefa gastronomiczna i wiele innych atrakcji. Podczas koncertu kwestować będą wolontariusze hospicjum dziecięcego Promyczek. Pamiętajmy o tym, aby wrzucić coś do ich puszek. Galę poprowadzi Anna Pikuła.

Honorowymi patronami wydarzenia są marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i starosta otwocki Mirosław Pszonka. „Linia Otwocka” jest jednym z patronów medialnych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.