Święto wolnego narodu

WIĄZOWNA: DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO.

W środę, 15 sierpnia Wiązowna z rozmachem będzie fetować Święto Wojska Polskiego. Uroczystości najpierw odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury, a potem w miejscowym kościele.

FILIP PYTLAWSKI

Motywem przewodnim w tym roku jest oczywiście 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji od godz. 16 w GOK-u zobaczymy przedstawienie Ośrodka Karta, który zaprezentuje program „Nieskończenie Niepodległa”. Posłuchamy też o idei archiwistyki społecznej oraz zobaczymy wystawę „Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości”.

Mniej więcej po dwóch godzinach uroczystości przeniosą się do kościoła pw. św. Wojciecha. O godz. 18 odbędzie się msza święta z udziałem pocztów sztandarowych w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej z Trąbek. Ten sam zespół zagra po nabożeństwie koncert patriotyczny, a około godz. 19.30 wszyscy zebrani przemaszerują na pobliski cmentarz, aby złożyć kwiaty i uczestniczyć w apelu pamięci. Salwę honorową wykonają członkowie Bractwa Strzelców Kurkowych „Lechity” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

– Dzień Wojska Polskiego to święto nie tylko żołnierzy, lecz także wszystkich Polaków – podkreśla Paulina Sokół, dyrektor GOK-u. – Jest to święto narodu mogącego żyć w bezpiecznych granicach, posiadającego silną pozycję międzynarodową. Pamiętajmy, aby wspólnie dbać o takie wartości jak patriotyzm czy wolność. Zapraszamy do wspólnego uczestniczenia w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego – zaprasza.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.