Z gór i z miasta

WAWER: RODZINNY PIKNIK W ZERZNIU.

Elektryczne Gitary i Future Folk będą gwiazdami zabawy w wawerskiej parafii na Trakcie Lubelskim w środę, 15 sierpnia.

FILIP PYTLAWSKI

„W czasie koncertu staram się uzyskać jak największą karykaturę tego, co robię. Frazy na gitarze wycinam tak, żeby one same z siebie się naśmiewały” – to słowa samego Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar, który nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie.

Jego zespół działa już od 1989 roku i ma na koncie dziewięć albumów studyjnych, sporo kompilacji, płyt koncertowych i ścieżek dźwiękowych do filmów (te najsłynniejsze to dwie części „Kilera”). Ich łączny nakład przekroczył 1,5 miliona egzemplarzy.

Zdecydowanie młodsze pokolenie reprezentuje zespół Future Folk, który gra od lat sześciu. Artyści specjalizują się w łączeniu góralskiego folku z elektroniką i muzyką czasem wręcz taneczną. W programie środowego pikniku ponadto znajdą się: Fanteria Baśniowa, czyli niecodzienna loteria, darmowe dmuchańce, rodzinne gry i zabawy, strefa dla najmłodszych, występy grupy Life Club Band i zespołu pieśni patriotycznej, a także warsztaty taneczne z Egurrola Dance Studio. Po godz. 19 na scenę wejdą wspomniane gwiazdy wieczoru.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Trakt Lubelski 157, środa, 15.08, godz. 14-22, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.