Kto silniejszy?

OTWOCK: II TURNIEJ PRZECIĄGANIA LINY.

Tak jak przed rokiem rywalizacja odbędzie się na nadświdrzańskiej plaży w Otwocku. Turniej zaplanowano na niedzielę, 26 sierpnia, ale zapisy kończą się już trzy dni wcześniej.

FILIP PYTLAWSKI

Przeciąganie liny to jedyny drużynowy sport siłowy. Czy można sobie wyobrazić prostszą rywalizację atletyczną? Jedna lina, na jej końcach dwie drużyny i to wszystko. Wygrywają silniejsi, choć wbrew pozorom liczy się też taktyka. Warto się sprawdzić i przy okazji dobrze bawić. W turnieju przewidziano dwie kategorie: dorośli – pięć osób w drużynie, której łączna waga to maksymalnie 460 kg, oraz dzieci – sześciu uczestników o łącznej wadze do 200 kg.

Turniej organizuje otwocki klub karate KSW Sokudo pod patronatem Polskiego Związku Przeciągania Liny, którego członkiem jest Waldemar Mazurek, szef Sokudo. Warto dodać, że w trakcie turnieju obecny będzie obserwator z PZPL i wyróżnione osoby otrzymają zaproszenie na treningi z kadrą narodową. Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 23 sierpnia. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie http://www.sokudo.pl. Tam też są prowadzone zapisy.

Otwocka plaża miejska, niedziela, 26.08, godz. 14-17

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.