Zajmą się dopłatami po wakacjach

POSIEDZENIE RADY NADZORCZEJ OSM WE WRZEŚNIU.

Nie będzie nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Miała ona zażądać od prezesa OSM wyjaśnień w sprawie rozbieżności w odczytach wodomierzy. – Ze względu na okres urlopowy posiedzenie odbędzie się we wrześniu – informuje przewodniczący rady Andrzej Kobza.

SYLWIA WYSOCKA

„Linia” informowała, że 18 lipca dwaj członkowie rady nadzorczej spółdzielni, Dariusz Kołodziejczyk i Mariusz Strawiński, wystosowali do jej przewodniczącego wniosek o niezwłoczne zwołanie posiedzenia, w którym wezmą udział również przedstawiciele poszczególnych osiedli. Jego głównym tematem miały być rozliczenie zużycia wody za minione pół roku oraz różnice w odczytach za 2017 rok. Autorzy wniosku chcieli, żeby zarząd odniósł się do kilku kwestii, a nawet zobowiązał się do przedstawienia informacji na piśmie.

Chodzi m.in. o podanie wykazu budynków, w których mieszkańcy są zobowiązani do uiszczenia dopłat, oraz liczby lokali rozliczanych ryczałtem. Prosili także o przedstawienie informacji, czy wodomierze główne i indywidualne w blokach objętych dopłatami mają legalizację oraz jakie działania wyjaśniające podjął zarząd w blokach, w których mieszkańcy mają najwięcej do zapłacenia.

– Mamy pewne wątpliwości, np. czy niezalegalizowany wodomierz może być podstawą naliczania opłat. Chcemy to wyjaśnić – przyznawał w rozmowie z „Linią” Dariusz Kołodziejczyk. Przewodniczący rady nadzorczej OSM Andrzej Kobza w rozmowie z nami powiedział, że zakładał zwołanie w sierpniu posiedzenia rady. Jednym z jego głównych punktów miał być temat rozliczeń za wodę. Jednak później zmienił zdanie.

– Ze względu na okres urlopowy i nieobecności wielu osób rozpatrzymy kwestię rozbieżności w odczytach wodomierzy na posiedzeniu we wrześniu – poinformował w rozmowie telefonicznej z naszą dziennikarką. Wtedy też zarząd ma udzielić odpowiedzi na zadane przez członków rady pytania. Posiedzenia rady nadzorczej nie są otwarte. Nie mogą uczestniczyć w nich członkowie spółdzielni, ale jak poinformował Andrzej Kobza, protokoły z takich posiedzeń są dostępne dla członków spółdzielni.

Wcześniejsze posiedzenie byłoby możliwe, gdyby – zgodnie ze statutem spółdzielni – taki wniosek zgłosiła jedna trzecia składu rady nadzorczej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.