Kontrolują dzikie plaże i kąpieliska

POLICYJNA AKCJA „BEZPIECZNE WAKACJE”.

Gorące lato zachęca do wypadów nad wodę i korzystania z uroków plaży. W naszym regionie jest jednak wiele dzikich kąpielisk, nad którymi zbiera się nie tylko młodzież, ale i dorośli. Właśnie te miejsca ostatnio są często kontrolowane przez policjantów z otwockiej komendy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Mundurowi sprawdzają najpopularniejsze dzikie plaże, m.in. brzegi Świdra i Wisły, gdzie często spotyka się młodzież, ludzie łowią ryby czy korzystają z uroków plażowania, a także inne akweny, np. w Dziechcińcu i Malcanowie w gm. Wiązowna, a także tereny nad Wisłą.

– Policjanci sprawdzają szczególnie te miejsca, gdzie znajdują się dzikie kąpieliska, zalane wyrobiska, glinianki czy stawy – wylicza nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Policjanci sprawdzali także, czy w rejonie akwenów nie gromadzi się młodzież, która może zażywać tam dopalacze, narkotyki, spożywać alkohol czy też dopuszczać się wybryków chuligańskich.

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracają także uwagę na plażowiczów, m.in. na to, czy opiekunowie najmłodszych dbają o bezpieczeństwo swoich pociech. Do akcji włączyli się również strażacy z Otwocka. – Niedawno na terenie plaży miejskiej w Otwocku strażacy uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z PSP w Otwocku. W ramach akcji przeprowadzono m.in. pokazy i instruktaże związane z bezpieczeńs- twem nad wodą i udzielaniem pierwszej pomocy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.