Na ludowo i rozrywkowo

DZIEŃ CELESTYNOWA.

Słoneczna pogoda, sceniczny żart i duża dawka muzyki sprawiły, że tegoroczny Dzień Celestynowa wspólnie świętowały tysiące mieszkańców gminy.

ARTUR KUBAJEK

Niedzielna zabawa z muzyką i rozrywką rozpoczęła się od bardzo miłego akcentu. Pamiątkowymi dyplomami i statuetkami uhonorowano Tadeusza Korybut-Daszkiewicza za inicjatywę
i wkład w reaktywację Kapeli Kołbielskiej Polesoki z Celestynowa i członków zespołu Czesława Majewskiego, Stanisława Kąkolewskiego i Andrzeja Powałkę. Przy tej okazji oczywiście nie mogło zabraknąć muzyki. Członkowie kapeli zagrali i zaśpiewali kilka – znanych nieco starszej publiczności – przyśpiewek ludowych.

Po ich występie na scenie zakrólował dobry humor w wykonaniu znanego i lubianego przez publiczność kabaretu Koń Polski m.in. z kabaretowych ról Mariana i Heli. Dla artystów był to drugi występ w Celestynowie. Nic więc dziwnego, że zostali owacyjnie powitani przez publiczność. Nie mniejszymi oklaskami i salwami śmiechu nagradzano odgrywane przez członków kabaretu scenki, dialogi i dowcipy, opisujące w satyryczny sposób codzienne życie Polaków i nawiązujące do aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju.

Po dawce dobrego żartu przyszedł czas na dobrą muzykę. Na scenie zagościł zespół VOX, który gra od ponad 35 lat. „Bee Gees polskiej sceny” w składzie Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski przypomnieli publiczności największe przeboje grupy. Tuż przed występem zespołu VOX wójt Celestynowa Witold Kwiatkowski wręczył nagrody zwycięskim drużynom rozegranych podczas wakacji turniejów piłki nożnej i siatkówki plażowej.

Tradycyjnie organizator Dnia Celestynowa – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu – poza muzyczną ucztą zapewnił uczestnikom imprezy wiele innych atrakcji. Na stoisku gminy Celestynów promowano m.in. zdrową żywność, rozdając mieszkańcom gminy okazałe, pachnące sadzonki bazylii. Z myślą o najmłodszych uczestnikach fes-tynu na placu naprzeciwko urzędu rozstawiono liczne stoiska z zabawkami i zawsze cieszące się popularnością dmuchańce. Miłośnicy rękodzieła mogli swoich sił spróbować w warsztatach garncarstwa, zakupić haftowane serwety czy tkane na blisko 100-letnich krosnach chodniczki.

Tegoroczna edycja imprezy miała również charakter charytatywny. Podczas imprezy z inicjatywy władz gminy i józefowskiego Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. Grzegorza prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz czwórki osieroconych dzieci, których rodzice w lipcu tragicznie zginęli w wypadku na przejeździe kolejowym w Zabieżkach.

Z chwilą zamykania numeru do druku rozentuzjazmowana publiczność czekała na występ kolejnych gwiazd niedzielnego wieczoru zespołów Golden Life i Papa D. Znając zamiłowanie mieszkańców gminy do dobrej zabawy można założyć, że tej nie brakowało do późnych godzin wieczornych. Tym bardziej, że nad całością scenicznych wydarzeń czuwał znany i lubiany konferansjer Michał Niemiec. Kolejny Dzień Celestynowa już za rok!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.