Nowe przystanki autobusowe, asfalt i ścieżka rowerowa

WAWER: TRAKT LUBELSKI DO PRZEBUDOWY.

Trakt Lubelski to jedna z kluczowych dróg w Wawrze, która od lat czeka na modernizację. Drogowcy naprawiają ulicę „po kawałku”. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na przebudowę 1800 metrów Traktu Lubelskiego na odcinku od ul. Zwoleńskiej do ul. Borowieckiej oraz budowę sieci kanalizacyjnej.

To jedna z najważniejszych i najdłuższych ulic w Wawrze. Trakt Lubelski łączy Wał Miedzeszyński (od ronda niedaleko Plaży Romantycznej nad Wisłą) z ul. Płowiecką. To jeden z najpopularniejszych skrótów wśród kierowców, którzy chcąc ominąć korki, zjeżdżają z Wału na Trakt Lubelski i wyjeżdżają w okolicach stacji PKP w Wawrze. Trakt Lubelski przecina m.in. osiedla Zerzeń i Las, dlatego mieszkańcy od lat domagają się jego przebudowy.

– Nareszcie po latach starań mamy prawomocne pozwolenie na przebudowę Traktu Lubelskiego na odcinku od ul. Zwoleńskiej do ul. Borowieckiej. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji – nie kryje zadowolenia Łukasz Jeziorski, burmistrz dzielnicy Wawer.

Firmy mogą składać oferty do 29 sierpnia. – Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 18 miesięcy na realizację prac – podkreśla Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. – Przygotowany projekt przewiduje m.in. rozbiórkę starej jezdni na odcinku o długości około 1800 m i budowę nowej. Przebudowany zostanie chodnik po wschodniej stronie drogi, a po stronie zachodniej będzie wybudowany nowy chodnik ze ścieżką rowerową – wylicza ZMID.

Prace obejmą też budowę rond m.in. przy ulicach Cylichowskiej i Borowieckiej, a także przebudowę sieci urządzeń podziemnych, np. budowę kanalizacji, odwodnienie drogi, przebudowę oświetlenia oraz posadzenie roślin. Inwestor uwzględnił w projekcie także budowę przystanków autobusowych, ponieważ przy drodze nie ma zatok autobusowych i kierowcy autobusów komunikacji miejskiej korzystają z przystanków usytuowanych na jezdni.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.