Stawiają drugi blok

KARCZEW: RUSZA BUDOWA KOLEJNEGO BUDYNKU TBS.

W Otwocku Małym rozpoczęto II etap budowy bloków, które powstaną w systemie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. We wtorek, 14 sierpnia uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę drugiego budynku mieszkalnego.

Docelowo w ramach TBS w Otwocku Małym staną trzy czterokondygnacyjne budynki liczące po 31 mieszkań. Pierwszy z nich zaczęto budować już w ubiegłym roku. Teraz prowadzone są w nim prace wykończeniowe. Blok będzie zasiedlany na przełomie tego i przyszłego roku.

– Już dziś wiemy, że ponad 50 proc. lokatorów stanowić będą mieszkańcy Karczewa, pozostali sprowadzą się do nas spoza terenu naszej gminy – mówi inwestor Krzysztof Balcerzak, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (KPEC).

W sąsiedztwie bloku powstaje drugi z planowanych do wybudowania budynków mieszkalnych. Podobnie jak w przypadku pierwszego bloku budowa rozpoczęła się od uroczystego podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Karczew, m.in. burmistrz Dariusz Łokietek, jego zastępca Bartłomiej Tkaczyk, przewodnicząca rady miasta Danuta Trzaskowska, członkowie rady nadzorczej KPEC w Karczewie oraz wykonawca Radosław Walasek z pracownikami warszawskiej spółki E. W. Rental.

Po przemówieniach i podziękowaniach ks. Andrzej Sobczyk, proboszcz parafii św. Wita w Karczewie, poświęcił akt erekcyjny i fundamenty powstającego bloku. Do żelaznej tuby, oprócz podpisanego aktu, włożono egzemplarz aktualnego „Głosu Karczewa” oraz będące w obiegu polskie monety. Następnie tubę uroczyście wmurowano w fundamenty powstającego bloku. Na koniec wszyscy sygnatariusze otrzymali na pamiątkę kopie aktu erekcyjnego.

W powstającym bloku lokatorzy będą mieli do wyboru mieszkania o metrażu od 38 do ponad 65 m2. Będą one gotowe do wprowadzenia zaraz po odebraniu kluczy. Znajdą się w nich kompletny biały montaż, glazura, terakota, a nawet kuchnie gazowe. W przyszłości na osiedlu poza blokami powstanie też pełna infrastruktura, czyli miejsca parkingowe, zieleń i plac zabaw.
Budowa bloków finansowana jest z kredytu, ale w kosztach partycypują też przyszli lokatorzy. Osoby zainteresowane mieszkaniami muszą złożyć podanie, w którym podadzą liczbę przyszłych lokatorów i preferowaną wielkość mieszkania. W zależności od metrażu na wstępie muszą ponieść 20 proc. kosztów inwestycji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.