Pachnąca rodzinka

SZAJKA RABUSIÓW KRADŁA W OKU KAMERY.

Matka, córka i jej narzeczony byli gotowi iść do więzienia, byle tylko ładnie pachnieć. Złodzieje połaszczyli się na markowe perfumy i kosmetyki warte prawie 2 tys. zł. Szajka z Karczewa wpadła w ręce stróżów prawa.

MJ

Pachnąca rodzinka to mieszkańcy gminy Karczew, którzy upatrzyli sobie jedną z drogerii w Otwocku. 54-letnia matka, jej 32-letnia córka i partner córki, 37-letni mężczyzna, udawali zwykłych klientów. Kręcili się między półkami sklepowymi i oglądali kosmetyki. Szajka rabusiów upatrzyła sobie głównie perfumy i kosmetyki do makijażu. Złodzieje wyszli ze skradzionymi łupami jak gdyby nigdy nic. Za jakiś czas wrócili. Byli przekonani, że nikt nie zauważył kradzieży, więc ponownie ukradli kosmetyki i wyszli z drogerii, nie płacąc rachunku. Trzeciego razu jednak nie było, bo szajkę rabusiów wytropili policjanci.

Złodziejska rodzinka nie wiedziała, że kradzieże zarejestrowała kamera. – Funkcjonariusze skrupulatnie przeanalizowali zapis z monitoringu i wytypowali osoby, które mogły dokonać kradzieży perfum i kosmetyków wartych prawie 2 tys. zł – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Mundurowi od razu zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie dwóch kobiet i jednego mężczyzny. W toku prowadzonych czynności okazało się, że są to mieszkańcy gminy Karczew. Cała trójka nie tylko się znała, lecz także była spokrewniona. Zarzuty kradzieży usłyszała 54-letnia kobieta, jej 32-letnia córka i o pięć lat starszy partner 32-latki – podkreśla asp. sztab. Wasilewicz. Za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia. Dlatego mężczyzna i matka jego partnerki, chcąc uniknąć surowej kary, przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.