Jak przygotować ucznia do nauki

ROK SZKOLNY ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI.

W sklepach pojawia się coraz więcej rodziców, którzy w pośpiechu kompletują zestaw potrzebnych ich pociechom artykułów szkolnych. Zakup wyprawki to dla nich duże wyzwanie. Trzeba kupić nowy plecak, zeszyty, przybory szkolne, strój na WF. „Linia” przypomina, co każdy uczeń powinien mieć w plecaku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Skompletowanie wyprawki szkolnej to dla każdego budżetu domowego spory wydatek. Według badań CBOS w trakcie roku szkolnego przybory drożeją średnio o 10 proc., dlatego po wyprawkę warto wybrać się w wakacje. Koniec sierpnia i wrzesień to czas, kiedy sprzedawcy organizują kampanie pod hasłem „back to school” i w sklepach pojawiają się nowe kolekcje przyborów szkolnych i strojów sportowych. Co prawda rodzice uczniów nie muszą się już martwić wydatkami związanymi z zakupem wyprawki, bo w tym roku dostaną na to od rządu 300 zł, ale i tak żadnego z nich nie ominą kolejki w sklepach papierniczych czy sieciówkach. W każdej szkole poszczególne elementy wyprawki szkolnej mogą się nieco różnić, ale podstawowe przybory pozostają te same.

Każde dziecko potrzebuje plecaka lub tornistra. Ich ceny wahają się od 30 do 300 zł. Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na to, aby plecak lub tornister był wygodny, lekki i dobrze wyprofilowany, a także by w środku miał wiele przegródek. Najzdrowsze dla młodych kręgosłupów są plecaki w formie teczki. Ich właściwe wyważenie i wyprofilowanie pomaga dzieciom utrzymać prawidłową po-stawę mimo codziennego noszenia plecaka lub tornistra. Bez względu na to, który z nich wybierzemy, powinniśmy zadbać o to, żeby dzieci nie dźwigały więcej, niż powinny. Dlatego nie kupujmy im grubych zeszytów w twardej okładce czy trzypoziomowych piórników.

Zanim wybierzemy się na zakupy, sprawdźmy, w jakim stanie są przybory szkolne z ubiegłego roku. Być może wcale nie trzeba będzie wymieniać ich na nowe. Dobrze jest również wcześniej przygotować spis potrzebnych przedmiotów. Z gotową listą można wybrać się do sklepu AN-MAR przy ul. Wawerskiej w Otwocku, gdzie istnieje możliwość skompletowania szkolnej wyprawki.

Czego potrzebuje każdy uczeń lub co powinien mieć w plecaku?

  • piórnik z długopisami, ołówkami, kredkami, gumką do ścierania, temperówką, linijką, nożyczkami,
  • kartonowa teczka z rączką lub papierowa teczka z gumką, blok rysunkowy – biały i kolorowy, blok techniczny – biały i kolorowy, papier kolorowy, pędzelki, farby, plastelina, klej (zwróć uwagę na to, aby na opakowaniu znajdował się symbol CE, który oznacza, że przedmiot spełnia wymogi bezpieczeństwa określone w przepisach unijnych),
  • dzienniczek i zeszyty,
  • termos, bidon i pudełko na kanapki,
  • strój na lekcje wychowania fizycznego: spodenki/legginsy, dwie białe koszulki, worek na ubranie,
  • strój kąpielowy, czepek, klapki, ręcznik – jeżeli szkoła przewiduje zajęcia na basenie,
  • obuwie na zmianę (najlepiej na białej podeszwie) i worek na buty. Rzeczy dziecka, zwłaszcza worki na buty, strój czy plecak, warto podpisać!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.