Dotrzymają słowa

KARCZEW: POWSTANIE PLAC ZABAW.

Jak obiecali, tak zrobią. Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Karczewie powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Gminie na ten cel udało się pozyskać ponad 63 tys. zł ze środków unijnych.

SYLWIA WYSOCKA

O inwestycji zaczęło się mówić w 2017 roku przy okazji przekształcania Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Szkołę Podstawową nr 1. Pojawiły się wtedy nowe potrzeby i oczekiwania. Niestety, karczewscy samorządowcy nie znaleźli w gminnym budżecie pieniędzy na budowę placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Z inwestycji nie zrezygnowano – przełożono jednak jej realizację. W 2018 roku gmina rozpoczęła starania o pozyskanie środków unijnych na budowę placu. Działania te były na tyle skuteczne, że w połowie sierpnia burmistrz Dariusz Łokietek i skarbnik Małgorzata Pajek podpisali z Zarządem Województwa Mazowieckiego umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Do gminy Karczew trafi ponad 63 tys. zł, które samorząd województwa przekaże w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wartość projektu oszacowano na 99 tys. 253 zł.

Po otrzymaniu dofinansowania gmina podjęła starania w sprawie wyłonienia wykonawcy robót. Plac zabaw ma powstać jeszcze w tym roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.