„Dwunastka” z nowymi boiskami

OTWOCK. JEST WYKONAWCA, KTÓRY DOKOŃCZY KOMPLEKS SPORTOWY.

Przerwana rok temu budowa boisk na terenie SP nr 12 przy ul. Andriollego doczeka się realizacji. Miastu udało się znaleźć wykonawcę, który dokończy rozgrzebaną inwestycję. Uczniowie będą mogli skorzystać z nowych obiektów sportowych jeszcze we wrześniu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Uczniowie „Dwunastki” już za chwilę rozpoczną lekcje, a na terenie szkoły nadal jest plac budowy. Od roku społeczność szkolna czeka na dokończenie kompleksu rekreacyjno-sportowego: boiska do koszykówki i wielofunkcyjnego boiska do siatkówki i tenisa. Rok temu miasto podpisało umowę z pierwotnym wykonawcą. Budowa miała zakończyć się jesienią 2017 r. Tak się jednak nie stało. Wykonawca przerwał prace i opuścił plac budowy. Ponownie przeprowadzano procedury przetargowe, ale kończyły się one niepowodzeniem.

Jednak po długich i trudnych negocjacjach miastu udało się porozumieć z jedną z lokalnych firm, która bez dodatkowych kosztów podjęła się dokończenia rozpoczętej inwestycji. Budowa kompleksu finansowana jest z budżetu miasta.

– Udało się nam pozyskać wykonawcę, który dokończy budowę boiska. Trudno było go znaleźć, bo nikt nie chciał podjąć się pracy, która nie była zakończona, a potem dać gwarancję i się pod nią podpisać – mówi w rozmowie z „Linią” dyrektor SP nr 12 Beata Szydłowska. Dużo pracy nie zostało. Trzeba poprawić płytę boiska, wyrównać ją i położyć bezpieczną nawierzchnię (poliuretanową) oraz zamontować urządzenia. Kiedy uczniowie „Dwunastki” będą mogli skorzystać z nowych boisk? – Nie uda się otworzyć ich na rozpoczęcie roku szkolnego, ale ma to nastąpić w połowie września, najpóźniej do 20 – dodaje dyrektorka.

Na tę sportową inwestycję czekają nie tylko uczniowie, lecz także okoliczni mieszkańcy, którzy chętnie korzystali ze starych boisk na terenie szkoły. – Dużo zyskamy dzięki tej inwestycji. Przez rok byliśmy w bardzo trudnej sytuacji. W szkole uczy się wiele dzieci, które przez ten czas nie mogły korzystać z obiektów sportowych. Nie wychodziły też na teren szkoły, bo cały czas jest tu plac budowy. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na ukończenie tych boisk – dzieci, rodzice, grono pedagogiczne i okoliczni mieszkańcy – mówi Szydłowska.

Do pełni szczęścia będzie brakować już tylko bieżni, oświetlenia i ciągów pieszych, które mają powstać w kolejnym etapie. Być może prace te uda się zrealizować już w następnym roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.