Prawie pół miliona za użytkowanie wieczyste

OTWOCK: CZTERY DZIAŁKI POD GALERIĘ SPRZEDANE.

Inwestor galerii uzyskał prawa własności do czterech działek, które do tej pory dzierżawił od miasta. 17 sierpnia odbyły się przetargi na oddanie przez miasto w użytkowanie wieczyste tych nieruchomości firmie WOT Invest.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Urząd miasta ogłosił cztery przetargi ograniczone. Oznaczało to, że mogli wziąć w nich udział tylko właściciele sąsiednich działek. Poza jednym przypadkiem wszędzie sąsiadem jest spółka WOT Invest, inwestor galerii „Kupiecka”. Tylko od strony ul. Andriollego, gdzie jest większa działka, graniczy z nią inny prywatny podmiot, który teoretycznie mógł przystąpić do przetargu.

Zaskoczenia jednak nie było, bo do przetargów przystąpiła tylko jedna firma – WOT Invest. Pierwsza opłata, jaką inwestor będzie musiał ponieść na rzecz miasta, to 25 proc. wartości tych nieruchomości, czyli 443 tys. 587 zł 50 gr. Roczna opłata z tytułu użytkowania wieczystego to 3 proc. wartości całości.

Przypomnijmy, że pod młotek poszły cztery nieruchomości o łącznej powierzchni 721 m2. Działki zostaną oddane w użytkowanie wieczyste w celu wybudowania na nich obiektu handlowo-usługowego, który ma powstać do 26 lutego 2023 roku. Jeśli do tego czasu inwestycja nie zostanie zrealizowana (lub jeśli nieruchomość będzie wykorzystywana w sposób sprzeczny z określonym w umowie), umowa użytkowania wieczystego może zostać rozwiązana i wtedy grunty wrócą do miasta.

Na początku listopada planowany jest kolejny przetarg na sprzedaż niewielkiej działki, która znajduje się na terenie, gdzie ma powstać galeria. Urzędowi miasta udało się ją skomunalizować, a rada miasta na sesji 9 sierpnia wyraziła zgodę na oddanie jej w użytkowanie wieczyste na takich samym zasadach jak poprzednie.

Tymczasem prace na budowie przy ul. Kupieckiej idą pełną parą. – Wykonawca, firma Budimex, działa zgodnie z harmonogramem. Koniec prac przewidziany jest na jesień 2019 roku i do tego czasu firma musi je skończyć, bo w październiku 2019 roku ma nastąpić otwarcie galerii – powiedział w rozmowie z „Linią” Wojciech Krawczyk, przedstawiciel inwestora. W ciągu miesiąca ma powstać strona internetowa galerii, gdzie na bieżąco będą zamieszczane informacje o najemcach i o tym, z kim są podpisane umowy oraz jakie powierzchnie są jeszcze do wynajęcia.

Sprzedane działki

  • Nieruchomości przy ul. Staszica o powierzchni 8 m2 – cena wywoławcza: 19 tys. 500 zł, postąpienie – 200 zł, wysokość wadium – 3 tys. 900 zł.
  • Nieruchomości przy ul. Staszica o powierzchni 178 m2 – cena wywoławcza: 433 tys. 710 zł, postąpienie – 4 tys. 340 zł, wysokość wadium – 86 tys. zł.
  • Nieruchomość przy ul. Staszica o powierzchni 190 m2 – cena wywoławcza: 463 tys. zł, postąpienie – 4 tys. 630 zł, wysokość wadium – 92 tys. zł.
  • Nieruchomości przy ulicach: Świderskiej, Andriollego i Kupieckiej o łącznej powierzchni 345 m2 – cena wywoławcza: 840 tys. 560 zł, postąpienie – 8 tys. 410 zł, wysokość wadium – 168 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.