Żartem w śmieciarzy

JÓZEFÓW: NOWATORSKA KAMPANIA SPOŁECZNA.

Miasto wypowiada wojnę dzikim wysypiskom śmieci. Bronią będzie… humor. Już we wrześniu w całym mieście pojawią się tabliczki informujące o zakazie śmiecenia. Dowcipne napisy mają piętnować niepożądane w mieście zachowania.

SYLWIA WYSOCKA

– Józefów przykłada bardzo dużą wagę do porządku i czystości w przestrzeni publicznej. Radni opracowują uchwałę regulującą kwestię reklam i małej architektury, a miejski Zakład Obsługi „Piękne Miasto” dwoi się i troi, by jego nazwa nie była pustym hasłem – mówi w rozmowie z „Linią” rzecznik józefowskiego urzędu miasta Krystyna Olesińska.

– Dlatego martwią nas wszystkie doniesienia o nielegalnych wysypiskach czy porzuconych śmieciach. Nikomu nie jest przyjemnie, gdy podczas spaceru napotyka śmieci, które nigdy nie powinny znaleźć się w przestrzeni publicznej. Oczywiście w takich przypadkach likwidacja dzikich wysypisk to tylko jedno z rozwiązań, drugim sposobem ma być profilaktyka i edukacja.

Z tą myślą władze Józefowa chcą ruszyć z nowatorską kampanią społeczną. Będzie ona polegać na ustawieniu w wybranych miejscach na terenie miasta tabliczek z krótkimi hasłami (w przygotowaniu jest aż 11 wzorów) piętnującymi zaśmiecanie otoczenia. Zamieszczone treści mają zawstydzić śmieciarzy, skłonić ich do refleksji, a w efekcie odwieść od działań wpływających na pogorszenie estetyki Józefowa. Wkrótce przekonamy się, na ile ta metoda będzie skuteczniejsza od groźby kary. Kampania rusza z początkiem września.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.