Zdążą z pomnikiem

JÓZEFÓW: MARSZAŁEK MA STANĄĆ PRZED 11 LISTOPADA.

Władzom Józefowa nie udało się wyłonić wykonawcy prac związanych z zagospodarowaniem przestrzeni wokół pomnika Józefa Piłsudskiego, który ma stanąć na skwerze naprzeciwko urzędu miasta. Przetarg jednak nie zostanie powtórzony, a teren we własnym zakresie uporządkuje miasto.

SYLWIA WYSOCKA

Pomnik marszałka stanie w Józefowie na skwerze pomiędzy ulicami Wyszyńskiego, Polną i Piłsudskiego. Zostanie on uroczyście odsłonięty na 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do tego czasu teren wokół pomnika ma zostać uporządkowany i tak zaaranżowany, aby jak najlepiej wyeksponować monument. W tym celu urzędnicy najpierw zlecili wykonanie projektu zagospodarowania terenu, a następnie na początku sierpnia ogłosili przetarg na wykonawcę prac, na które w budżecie zarezerwowano 400 tys. zł. Niestety, do przetargu nie przystąpiła żadna firma.

Jak już pisaliśmy na łamach „Linii”, wobec braku zainteresowania władze zastanawiały się, co zrobić, aby zrealizować prace przed 11 listopada.

Jak informuje rzecznik urzędu Krystyna Olesińska, miasto ostatecznie zdecydowało się na skrócenie procedury i nie będzie wyłaniać wykonawcy w drodze przetargu. Realizację prac zaplanowanych w projekcie powierzono Zakładowi Obsługi „Piękne Miasto” – jednostce budżetowej józefowskiego samorządu. – Będzie taniej i mamy nadzieję szybciej, chociaż terminy oczekiwania na zamówione materiały w czasie intensywnych prac inwestycyjnych nie są krótkie – zastrzega rzeczniczka urzędu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.