Kiedy ruszy nowa linia?

OTWOCK: OBIECUJĄ, ŻE DORZUCĄ DO L-KI.

Formalności w sprawie uruchomienia dodatkowej linii autobusowej łączącej Karczew z Otwockiem nie są jeszcze dopięte na ostatni guzik. Nie wiadomo do końca, czy wpłynie to na termin pierwszego kursu L-ki, który jest zapowiadany 10 września.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

We współpracy z ZTM po Otwocku jeżdżą autobusy miejskie. Czy na taki krok zdecyduje się Józefów?

Rada Miasta Otwocka na sesji 29 sierpnia na wniosek jej przewodniczącego Jarosława Margielskiego przyjęła stanowisko, w którym pozytywnie opiniuje zwiększenie w budżecie miasta kwoty przewidzianej na uruchomienie dodatkowej linii autobusowej „L”. Ma ona obsługiwać m.in. teren osiedli Ługi i Morskie Oko i kończyć trasę w centrum Otwocka. Tym samym radni zadeklarowali, że przy najbliższych przesunięciach budżetowych na 2018 rok dokonają stosownych przesunięć przewidujących zwiększenie o ok. 60 tys. zł puli na realizację tego zadania. – To stanowisko umożliwi Karczewowi podpisanie porozumienia z ZTM (karczewscy radni dokonali przesunięcia środków na sesji 28 sierpnia – przyp. red.), a my na kolejnej sesji zabezpieczymy potrzebne pieniądze – mówił na sesji Margielski.

Jego słowa potwierdził w rozmowie z „Linią” wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański. – Rada miasta na najbliższej sesji te pieniądze przesunie i wtedy Otwock podpisze porozumienie z Karczewem. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Karczew spokojnie może podpisywać porozumienie, bo pieniądze będą – powiedział „Linii” Stefański. Jak potwierdził nam burmistrz Dariusz Łokietek, Karczew jest gotowy podpisać porozumienie. Czeka jednak na decyzję władz Otwocka.

Sprawa zwiększenia kwoty na uruchomienie lokalnej linii autobusowej była już wcześniej omawiana oraz opiniowana na komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego otwockiej rady miasta.

– Mam nadzieję, że wniosek na sesji zostanie zaopiniowany pozytywnie (na komisji większość radnych była przeciw – przyp. red.), bo gdzie tu logika radnych, którzy głosowali za budową zatok przystankowych, na co wydano już kilkadziesiąt tysięcy złotych, a teraz nie godzą się na uruchomienie tak bardzo potrzebnej mieszkańcom, zwłaszcza osiedli Ługi i Morskie Oko, linii autobusowej?! – mówił po komisji jej przewodniczący radny Marcin Kraśniewski.

Radni spodziewali się więc wprowadzenia przez prezydenta uchwały w sprawie przesunięć budżetowych na sesji w ubiegłym tygodniu. Tak się jednak nie stało. – Na tę sesję zmian budżetowych nie planowaliśmy, dlatego ich nie było – powiedział „Linii” wiceprezydent Stefański.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.