Miasteczko na medal

JÓZEFÓW: WYRÓŻNIENIE DLA INWESTYCJI.

Nie udało się wprawdzie zdobyć głównej nagrody, ale jest wyróżnienie! Józefowskie Miasteczko Ruchu Drogowego zostało docenione w plebiscycie Modernizacja Roku 2017.

SYLWIA WYSOCKA

Miasteczko Ruchu Drogowego w Józefowie kosztowało ponad 600 tys. zł. Na terenie przy ul. Wawerskiej na podstawie projektu Michała Kaczmarczyka powstały m.in.: asfaltowe jezdnie przeznaczone dla ruchu ogólnego, dwukierunkowe ścieżki rowerowe zakończone placem treningowym, chodniki dla pieszych, instalacja sygnalizacji świetlnej, znaki drogowe, oznakowanie poziome jezdni i chodników.

Zaproponowane tu rozwiązania odzwierciedlają sytuacje drogowe, jakie można spotkać na terenie miasta, np. przejazd kolejowy czy sygnalizacja świetlna, a znajdujące się tu pole manewrowe jest miejscem doskonalenia posiadanych umiejętności. Łączna długość ciągów jezdnych i pieszych wynosi blisko 1 km. Z miasteczka korzystają uczniowie józefowskich szkół – nie tylko w ramach specjalnych lekcji wychowania komunikacyjnego, lecz także w czasie wolnym, ćwicząc zachowanie na drogach i ścieżkach. Inwestycja znalazła się w finale ogólnopolskiego plebiscytu na modernizację roku. W piątek, 24 sierpnia podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie okazało się, że otrzymała wyróżnienie (nagrodę II stopnia) w kategorii „Rewitalizacja obszarów urbanistycznych i terenów zieleni”.

Konkurs odbywa się cyklicznie od ponad 20 lat i jest jednym z najważniejszych w branży inwestorskiej. W tegorocznej edycji zgłoszono 540 obiektów. Jury złożone z autorytetów w dziedzinie architektury i budownictwa wybrało – niezależnie od odbywającego się plebiscytu internetowego – najlepsze realizacje. Józefów już po raz drugi może poszczycić się jedną z nich. Przypomnijmy, że cztery lata temu nagrodzono skwer im. św. Jana Pawła II.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.