Przejedź się ciuchcią

FALENICA: ZABIERZ RODZINĘ W PODRÓŻ ZABYTKOWĄ KOLEJKĄ PAROWĄ.

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników zabytkowych parowozów i pociągów w stylu retro. Już w niedzielę, 16 września na stacji w Falenicy stanie zabytkowa parowa lokomotywa z wagonami, która zabierze pasażerów na wycieczkę. Bilety na przejazd pociągiem są do nabycia od 3 września w Wawrze. Przejazdowi będą towarzyszyć występy artystyczne i różne atrakcje. O godz. 19 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Bracia.

AGNIESZKA JASKULSKA

To będzie wyjątkowa atrakcja nie tylko dla miłośników kolei, ale przede wszystkim dla najmłodszych. Pociąg ciągnięty przez parową ciuchcię zabierze pasażerów na godzinną wycieczkę. Przejazd jest jednym z elementów imprezy „Kolej na Wawer”, którą organizuje dzielnica Wawer. Zaplanowano po dwa kursy w każdą stronę. Zabytkowa kolejka ruszy o godz. 11.07 z dworca Warszawa Gdańska. O godz. 12 dotrze do PKP w Falenicy, a stamtąd o godz. 13.22 wyruszy w kierunku Dworca Gdańskiego. Ostatni pociąg odjedzie z Falenicy o godz. 17.21. Na miejsce dotrze po godz. 18 i zakończy kurs.

Przejazd zabytkowym składem to już wawerska tradycja, która z roku na rok cieszy się ogromną popularnością. Organizatorzy przypominają, że na przejazd ciuchcią obowiązują bilety, które wcześniej trzeba kupić w filii Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu (8 zł ulgowy, 16 zł normalny). Organizatorzy proszą, żeby na przejażdżkę zabytkową kolejką nie zabierać dziecięcych wózków. I przypominają, że w niedzielę, 16 września już od południa w Wawrze będzie się sporo działo.

– Na stacjach PKP oraz na parkingu przy urzędzie dzielnicy zaplanowano występy artystyczne. O godz. 14 rozpocznie się piknik rodzinny, który potrwa do godz. 21, a gwiazdą wieczoru o godz. 19 będzie zespół Bracia – wyliczają organizatorzy. I dodają, że na piknik i koncert wstęp jest wolny. Program całodniowej imprezy jest bardzo bogaty. Nikt nie będzie się nudził. Dla uczestników przewidziano m.in.: występ iluzjonisty, który zabierze dzieci w magiczny świat sztuczek (godz. 15.30), koncert Janka Traczyka (godz. 16), pokaz mistrzów świata w tańcu nowoczesnym (godz. 17), występ orkiestry z OSP Karczew (godz. 18.20), a także pokazy karate i breakdance.

Pojawi się także sobowtór marszałka Józefa Piłsudskiego, a na najmłodszych będą czekać różne animacje, gry, zabawy, dmuchańce i fotobudka. Natomiast w strefie smaku będzie można znaleźć wiele kulinarnych specjałów.

Podczas wydarzenia odbędzie się także parada zabytkowych samochodów i motocykli ulicami Wawra. Defilada wyruszy około godz. 15.15 ze Stadionu Syrenki przy ul. Starego Doktora w Marysinie. – Parada przejedzie aż do urzędu dzielnicy przy ul. Żegańskiej 1. Na obiekcie Syrenki w godz. od 14 do 17 również odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych i występami muzycznymi – zapewniają organizatorzy wydarzenia „Kolej na Wawer. Kultura i natura”.

Gdzie kupić bilety?

  • Bilety są w sprzedaży od poniedziałku, 3 września w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a w Międzylesiu w godz. 9-17. Więcej informacji pod nr tel. 503 344 803
    i na stronie http://www.wck-wawer.pl.
    Bilet ulgowy (dzieci do siedmiu lat) – 8 zł, normalny – 16 zł.

Rozkład jazdy pociągu

  • Odjazd o godz. 11.07 z Warszawy Gdańskiej – przyjazd na PKP Falenica o godz. 12.
  • Odjazd o godz. 13.22 z PKP Falenica – przyjazd o godz. 14.15 Warszawa Gdańska.
  • Odjazd o godz. 15 z Warszawy Gdańskiej – przyjazd o godz. 15.54 na PKP Falenica.
  • Odjazd o godz. 17.21 z PKP Falenica – przyjazd o godz. 18.11 do Warszawy Gdańskiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.