Wracaj lato za rok!

POŻEGNANIE LATA NA ŁUGACH.

Tradycyjnie od kilku lat, w pierwszą sobotę września, mieszkańcy Karczewa wspólną zabawą żegnają na Ługach odchodzące lato. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się na terenie Zespołu Szkół w Karczewie i zgromadziła liczne grono amatorów zabaw plenerowych.

SYLWIA WYSOCKA

Skończył się beztroski czas wakacji i nieuchronnie zbliża się jesień. Czas oficjalnie pożegnać lato. Jak co roku z tej okazji do wspólnej zabawy mieszkańców gminy zaprosiły władze Karczewa. Przy udziale MGOK-u, Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej i wielu sponsorów w sobotę, 8 września na terenie Zespołu Szkół przy ul. Kard. Wyszyńskiego odbył się festyn „Pożegnanie lata na Ługach”. Zabawa trwała od wczesnego popołudnia do późnego wieczora. Były śpiew, tańce, muzyka i wiele atrakcji.

Tradycyjnie na scenie królowali lokalni artyści. Wystąpiły m.in. dzieci z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zespół wokalny „Gębule”, zespół „Sołtysi” (w przepięknych, tradycyjnych strojach), grupy wokalne i taneczne z osiedlowego klubu „Grota”, Zespołu Szkolno-Wychowaczego z Otwocka oraz Orkiestra Dęta OSP Karczew z dodatkową atrakcją w postaci występu mażoretek.

Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów ogromnym aplauzem przywitana została gwiazda wieczoru – zespół MIG. Czwórka rodzeństwa Gwiazdowskich spod Płońska ujęła publiczność takimi hitami jak: „Wymarzona”, „Jej dotyk” czy „Co ty mi dasz”. Bez wątpienia grupie udało się wprowadzić uczestników w szampański, iście letni i beztroski nastrój a publiczności bardzo trudno było się rozstać się z ulubionymi artystami disco-polo. Na koniec, do późnego wieczora, publiczność zabawiał zespół Fanaberia, grający covery nieśmiertelnych hitów – do tańca i wspólnego śpiewania.

Oczywiście występy na scenie to tylko część atrakcji. Reszta rozlokowała się na obszernym placu szkolnym. Tego dnia można było m.in. obejrzeć imponującą kolekcję historycznych pojazdów bojowych z prywatnej kolekcji Mateusza Borkowskiego z Karczewa. Dla miłośników militariów była to nie lada gratka – zbiorów tych nie można oglądać na „na co dzień”.

Swoje stoiska miała gmina Karczew, która uczestników licznych konkursach nagradzała drobnymi upominkami i promocyjnymi gadżetami. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna – promowała czytelnictwo poprzez rozdawanie książek. Na stoisku klubu „Grota” z kolei można było nie tylko zapoznać się z ofertą klubu, ale własnoręcznie wykonać artystyczną biżuterię. Imprezę wsparły również służby mundurowe policji i straży pożarnej prezentując m.in. swoje pojazdy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.