Były wiceprezydent wraca do gry

KOLEJNY OFICJALNY KANDYDAT DO KIEROWANIA MIASTEM.

O przedwyborczych typach pisaliśmy szerzej w numerze 34/2018 „Linii Otwockiej”. Na liście pewniaków do prezydenckiego fotela w Otwocku wymienialiśmy wtedy Przemysława Bogusza, Bartłomieja Kozłowskiego, Marka Leśkiewicza i Jarosława Margielskiego. Do tego grona dołączył Artur Grzegorz Brodowski.

ARTUR KUBAJEK

Były wiceprezydent Otwocka, a obecnie prezes Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej i powiatowy radny założył Komitet Wyborczy Wyborców Kierunek Otwock. W pierwszych dniach września kandydat na prezydenta przygotował miłą niespodziankę dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. W otwockim sklepie Livio (przy ul. Wawerskiej) rozdawane były worki na buty z logo komitetu i nazwiskiem kandydata.

O wybór na prezydenta Otwocka nie będzie ubiegać się prezes Stowarzyszenia Prawe Miasto Paweł Walo. Pod koniec sierpnia w rozmowie z „Linią” lider Prawego Miasta nie potwierdził zamiaru kandydowania, ale też mu nie zaprzeczył. W czwartek, 6 września na facebookowym profilu stowarzyszenia Paweł Walo opublikował oświadczenie, w którym zajął oficjalne stanowisko w sprawie swojego udziału w wyborach samorządowych. „Nie zamierzam kandydować na prezydenta, natomiast nie wykluczam, że na jakiejś liście może pojawić się moje nazwisko – ale tylko po to, by pomóc moim koleżankom i kolegom. Jeżeli tak się stanie, to na pewno nie będę numerem jeden” – czytamy w oświadczeniu. „Gdybym mimo to został jednak wybrany, to choć nie mam za grosz wolnego czasu, ograniczę inne aktywności, zagryzę zęby i będę służył otwocczanom najlepiej, jak będę potrafił” – zapowiada prezes Prawego Miasta.

Ostateczną listę chętnych do walki o pięcioletnią prezydenturę poznamy 26 września do północy. Do tego czasu komitety mogą zgłaszać kandydatów na prezydenta Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.