Były wiceprezydent wraca do gry

KOLEJNY OFICJALNY KANDYDAT DO KIEROWANIA MIASTEM.

O przedwyborczych typach pisaliśmy szerzej w numerze 34/2018 „Linii Otwockiej”. Na liście pewniaków do prezydenckiego fotela w Otwocku wymienialiśmy wtedy Przemysława Bogusza, Bartłomieja Kozłowskiego, Marka Leśkiewicza i Jarosława Margielskiego. Do tego grona dołączył Artur Grzegorz Brodowski.

ARTUR KUBAJEK

Były wiceprezydent Otwocka, a obecnie prezes Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej i powiatowy radny założył Komitet Wyborczy Wyborców Kierunek Otwock. W pierwszych dniach września kandydat na prezydenta przygotował miłą niespodziankę dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. W otwockim sklepie Livio (przy ul. Wawerskiej) rozdawane były worki na buty z logo komitetu i nazwiskiem kandydata.

O wybór na prezydenta Otwocka nie będzie ubiegać się prezes Stowarzyszenia Prawe Miasto Paweł Walo. Pod koniec sierpnia w rozmowie z „Linią” lider Prawego Miasta nie potwierdził zamiaru kandydowania, ale też mu nie zaprzeczył. W czwartek, 6 września na facebookowym profilu stowarzyszenia Paweł Walo opublikował oświadczenie, w którym zajął oficjalne stanowisko w sprawie swojego udziału w wyborach samorządowych. „Nie zamierzam kandydować na prezydenta, natomiast nie wykluczam, że na jakiejś liście może pojawić się moje nazwisko – ale tylko po to, by pomóc moim koleżankom i kolegom. Jeżeli tak się stanie, to na pewno nie będę numerem jeden” – czytamy w oświadczeniu. „Gdybym mimo to został jednak wybrany, to choć nie mam za grosz wolnego czasu, ograniczę inne aktywności, zagryzę zęby i będę służył otwocczanom najlepiej, jak będę potrafił” – zapowiada prezes Prawego Miasta.

Ostateczną listę chętnych do walki o pięcioletnią prezydenturę poznamy 26 września do północy. Do tego czasu komitety mogą zgłaszać kandydatów na prezydenta Otwocka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.