Wrzesień w biegu

To będzie pracowity miesiąc dla miłośników biegania. Pod koniec września na terenie powiatu otwockiego odbędzie się aż pięć dużych imprez biegowych.

MARCIN SULIGA

14-15 września

Na stadionie OKS Otwock odbędzie się kolejna edycja 24-godzinnego biegu integracyjnego. Zawody rozpoczną się w piątek, 14 września o godz. 17 i zakończą o tej samej porze w sobotę. Bieg ma charakter ciągłej sztafety. Więcej informacji oraz zgłoszenia pod numerem tel. 502 218 740, e-mailem: artbas2@o2.pl albo w biurze zawodów przed biegiem.

23 września

W Celestynowie zapraszają na IV Celestynowski Bieg Uliczny. W programie zawodów zaplanowanych jest aż osiem biegów dla dzieci, młodzieży oraz doświadczonych biegaczy. Nie zabraknie też konkurencji rodzinnej, czyli wyścigu sztafet. Szczegółowe informacje na temat biegów na stronie gokcelestynow.pl. Elektroniczne zapisy trwają do 20 września. Zgłoszenia będzie też można dokonać na miejscu w biurze zawodów w godz. 11-13. Dodatkowymi atrakcjami będą ścianka wspinaczkowa, pokazy prowadzone przez rolkarzy otwockich Wilków oraz karateków z ADSW Jissenkan Karate.

Tego samego dnia w Otwocku odbędzie się Bieg Charytatywny im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Organizatorzy wyznaczyli dwa dystanse dla dorosłych. Bieg główny będzie liczył 7500 m, a rekreacyjny 2500 m. Nie zabraknie też wyścigów dla najmłodszych. W zależności od wieku dzieci będą rywalizować na dystansach 50, 100 oraz 400 m. Wpisowe – minimalna kwota w biegu głównym to 30 zł, w rekreacyjnym 20 zł – jest w całości przeznaczone dla czwórki dzieci osieroconych po wypadku na przejeździe kolejowym w Zabieżkach. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są do 16 września na stronie http://www.e-gepard.eu.

29 września

W Karczewie odbędzie się 10. edycja Karczewskiego Biegu Szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Start i meta jak zwykle w okolicach Bazy Torfy. Bieg główny na dystansie 10 km dla dorosłych zacznie się o godz. 11. Dla dzieci przygotowano dwa dystanse. Rocznik 2012-2013 będzie rywalizować na 100 m, a roczniki 2009-2011 zmierzą się na 250 m. Zapisy prowadzone są poprzez stronę http://www.mosir.karczew.pl do 21 września. Wpisowe 25 zł. Zgłoszenia będzie można dokonać w dniu biegu w godz. 9-10.30, wtedy opłata startowa wynosi 35 zł. Biegi dla dzieci są bezpłatne, a zgłoszenia rejestrowane przed startem.

Komu starczy sił, może jeszcze tego samego dnia wziąć udział w biegu charytatywnym na rzecz Jowity Zwolińskiej, który o godz. 16 rozpocznie się w Otwocku. Zapisy potrwają do 26 września lub do czasu osiągnięcia limitu uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: klub.batory@otwockasm.com.pl i powinny zawierać: imię, nazwisko, rok urodzenia, miasto/klub i deklarowaną liczbę pętli (od jednej do czterech). Jedna pętla to 2500 m. Opłata startowa wynosi 10 zł i będzie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji imprezy. Jednocześnie organizatorzy i wolontariusze będą zbierać datki na wsparcie leczenia Jowity Zwolińskiej. Dziewczynka ma dziewięć lat i urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – hipoplazją robaka móżdżku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.