Do Wiązowny i stolicy

JÓZEFÓW: POSTAWIĄ NA KOMUNIKACJĘ PUBLICZNĄ?

Czy w Józefowie powstaną dwie nowe linie miejskiej komunikacji publicznej? O takich planach mówi w rozmowie z „Linią” wiceburmistrz Marek Banaszek.

SYLWIA WYSOCKA

Jak zdradził „Linii” wiceburmistrz, miasto rozważa uruchomienie dwóch nowych linii autobusowych. Pierwsza byłaby przedłużeniem do stolicy kursującego już autobusu do Falenicy (raczej nie linii 521 – kursującej wzdłuż torów kolejowych, tylko autobusu jadącego Wałem Miedzeszyńskim, który skomunikowałby także miasto w kierunku wschód-zachód). Jeśli chodzi o drugą linię, jest szansa, że Józefów porozumie się z gminą Wiązowna.

– Niedawno uruchomiliśmy w Józefowie Bilet Metropolitalny. Jesteśmy teraz właściwie w pierwszej strefie biletowej. Następny krok to rozpoczęcie rozmów i zacieśnienie współpracy z ZTM-em, żeby przedłużyć linię autobusową z Warszawy. Mam na myśli np. autobus, który jeździ ul. Nadwiślańską – powiedział w rozmowie z „Linią” wiceburmistrz Marek Banaszek.

– Oczywiście, zrobimy wszystkie wyliczenia, to będzie miasto kosztowało, ale mieszkańcy będą mogli korzystać z tej linii właśnie na podstawie karty metropolitalnej. ZTM jest skłonny przystać na tę propozycję. Poprosimy o wycenę tego rozwiązania i przy konstruowaniu przyszłorocznego budżetu będzie można zastanowić się nad tym. Zobaczymy później, jak to będzie funkcjonowało w praktyce, ale jeśli nie spróbujemy, nie dowiemy się – przyznaje wiceburmistrz. Jego słowa nawiązują do funkcjonującej w przeszłości w Józefowie linii autobusowej, która została zlikwidowana ze względu na zbyt małe zainteresowanie pasażerów.

O drugiej linii wiceburmistrz mówi, że widzi też szansę na współpracę z gminą Wiązowna, gdzie jeżdżą autobusy ZTM. – Wiązowna jest zainteresowana uruchomieniem linii kursującej ul. Wiązowską. Do tych rozmów także najprawdopodobniej wrócimy przy konstrukcji budżetu na 2019 rok – obiecuje zastępca burmistrza Józefowa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.