Guba to nasza chluba!

POWIAT: NAGRODZILI MISTRZYNIĘ EUROPY.

To trochę niespodziewane, ale na pewno zasłużone wyróżnienie. We wtorek, 11 września podczas sesji rady powiatu uhonorowano Paulinę Gubę – mistrzynię Europy w pchnięciu kulą, która przez wiele lat mieszkała w Sobieniach-Jeziorach i trenowała w Otwocku. Medalistka otrzymała nagrodę pieniężną.

SYLWIA WYSOCKA

W połowie sierpnia podczas posiedzenia zarządu władze powiatu postanowiły ufundować dla Pauliny Guby, wychowanki OKS Start Otwock, przez wiele lat mieszkającej w gminie Sobienie-Jeziory mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, specjalną nagrodę w wysokości 15 tys. zł. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas sesji rady powiatu 11 września w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Nagrodę przyznano sportsmence za „niezaprzeczalnie wybitne promowanie powiatu otwockiego”. Paulina Guba to wybitnie uzdolniona lekkoatletka, która jest wychowanką lekkoatletycznej sekcji OKS Start Otwock, m.in. srebrna medalistka Letniej Uniwersjady z 2015 roku, wielokrotna mistrzyni Polski oraz tegoroczna mistrzyni Europy z Berlina.

Podczas wręczania nagrody przewodniczący rady powiatu Dariusz Grajda podkreślał, że Paulina Guba jest przykładem sportowca, który nie mając zaplecza do trenowania, dzięki swojemu wysiłkowi, wyrzeczeniom i wytrwałości w dążeniu do celu z każdym rokiem osiągał coraz więcej. Jest wzorem do naśladowania dla innych, w jaki sposób można osiągać mistrzostwo.

Odbierając nagrodę, mistrzyni Europy nie tylko dziękowała władzom powiatu za wsparcie i współpracę, lecz także wyraziła nadzieję, że w Otwocku powstanie kiedyś stadion, na którym będzie mogła przeprowadzić trening z młodzieżą. To z kolei zaowocowało skierowaną do niej przez przewodniczącego Grajdę prośbą, by stała się ambasadorką budowy w Otwocku stadionu na 100-lecie OKS-u, czyli za pięć lat. Mistrzyni z chęcią wyraziła na to zgodę.

Nigdy się nie poddawaj

Wyróżnienie przyznane przez władze powiatu otwockiego dużo dla pani znaczy?
– Oczywiście, chociaż w ogóle nie spodziewałam się go, ponieważ już nie reprezentuję Otwocka. Bardzo się cieszę, że ktoś o mnie pamiętał i przyznał mi taką nagrodę, bo to jest bardzo ważne dla każdego sportowca.

Czuje się pani nadal związana z powiatem otwockim?
– Tak, oczywiście. Kiedyś obiecałam sobie, że nigdy nie odejdę z klubu i to w Otwocku zakończę karierę. Życie sprawiło, że stało się inaczej, ale być może na sportową emeryturę będę odchodziła jeszcze jako reprezentantka tego klubu…

Propozycja zostania ambasadorem budowy stadionu w Otwocku zaskoczyła panią?
– Jestem zaskoczona może nie tyle samą propozycją, co tym, że ktoś wyszedł wreszcie z inicjatywą, żeby zbudować stadion. Uważam, że to jest naprawdę potrzebne. Młodzież powinna się rozwijać i mieć do tego warunki, a w Otwocku mamy raczej
obiekt-skansen. Dlatego trzeba odnowić stadion.

Ma pani jakąś motywującą radę dla młodych sportowców?
– Przede wszystkim nigdy nie powinni się poddawać. Jestem przykładem tego, że tak właśnie jest. Miałam dwie operacje, ale się nie poddałam i nadal będę dążyła do swojego celu.

Życzymy więc osiągnięcia wszystkich wyznaczonych celów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.