Była posłanka startuje na burmistrza

ANNA SIKORA BĘDZIE KANDYDOWAĆ.

Ujawnił się kolejny kandydat na stanowisko burmistrza w Józefowie. Swój start w wyborach samorządowych potwierdziła była posłanka Anna Sikora.

SYLWIA WYSOCKA

Jak powiedziała w rozmowie z „Linią” była posłanka, a obecnie jeszcze radna sejmiku mazowieckiego Anna Sikora, komitet wyborczy, który się zarejestrował, poprosił ją o kandydowanie, a ona się zgodziła. – Potwierdzam zatem, że kandyduję na stanowisko burmistrza Józefowa. To jedyne stanowisko, o które się ubiegam. Nie będę kandydować do rady miasta, za to komitet, z którego startuję, wystawi kandydatów prawie we wszystkich okręgach w Józefowie. Będą to ludzie może mniej znani, ale nie brak im zapału – zapewnia Sikora.

Była posłanka już po raz trzeci powalczy o fotel burmistrza Józefowa. Wcześniej ubiegała się o niego w latach 2002 i 2006. Wygrana Anny Sikory oznaczałaby dla niej powrót na lokalną scenę polityczną. Ostatnio swoje siły koncentrowała na działaniach dla Mazowsza w sejmiku województwa. Była to zresztą jej druga przygoda z sejmikiem województwa, ale jak sama przyznaje, nie do końca ją to satysfakcjonowało.

– Radny sejmiku wojewódzkiego ma dużo mniej możliwości wpływania na rzeczywistość, niż ma to miejsce w gminie. Takiego wpływu nie ma też w powiatach. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy kandydować do rady powiatu, bo uważam, że jest to mało skuteczne. Gmina spośród wszystkich szczebli samorządu jest najbliżej mieszkańców. Tutaj ma się największy wpływ i można najwięcej zrobić – podkreśla.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.