Jak u Tarantino

OTWOCK BLUES BAZAR: 22-23 WRZEŚNIA.

W najbliższy weekend czeka nas polsko-amerykańska nawałnica. To będzie koncertowy zawrót głowy, nie tylko dla fanów bluesa. Bawimy się w niedzielę na targowisku miejskim, ale dzień wcześniej czeka nas wstęp do głównej imprezy.

PRZEMEK SKOCZEK

Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady znów – mimo wiszących nad festiwalem chmur – osiągnęło swój cel. Piąta edycja Otwock Blues Bazar odbędzie się na pewno i potrwa dwa dni.

W sobotę, 22 września w PMDK już po raz drugi odbędzie się finał konkursu, którego zwycięzca wystąpi nazajutrz na dużej festiwalowej scenie. Przed nami koncert z udziałem pięciu zespołów wyłonionych na podstawie przesłanych materiałów przez komisję OTBiB (skład: Tomasz Grzechnik, Andrzej Gąsiorek i Bohdan Lichmira). Każda z kapel zaprezentuje trzy utwory i będzie mieć na to maksymalnie 30 minut. Zagrają: Aut (godz. 17-17.30), RY (17.40-18.10), Kumpel Blues (18.20-18.50), Caramel Black (19-19.30) i The BL Blues Band (19.40-20.10).

Niech wygrają najlepsi, bo to oni otworzą koncert na targowisku miejskim w niedzielę, 23 września. Zaczną o godz. 15.30. 45 minut później scenę przejmie formacja Two Timer. Działa ona od 2008 roku, grając elektrycznego bluesa, korzennego i tradycyjnie brzmiącego.

To będzie powrót do klimatu lat 60. i 70. Sami swoją muzykę określają jako grunge’owy blues na sterydach. Skład: Piotr Gorzkowski – wokal, Wojciech Rudziński – harmonijka ustna, Ernest Kałaczyński – gitara, Łukasz Rudnicki – bas, Max Psuja – perkusja.

Kolejni artyści to przykład kooperacji transkontynentalnej. Projekt o nazwie Carlos Johnson & HooDoo Band tworzą artyści, którzy zaprezentują mieszankę chicagowskiego bluesa, soulu oraz funku, nie zabraknie też wirtuozerskich, niemal jazzowych solówek gitar czy fortepianu. Muzycy zagrają utwory ze wspólnie nagranej płyty, stare przeboje Carlosa Johnsona, utwory HooDoo Band oraz największe standardy. Wrocławski zespół to już legenda rodzimej sceny, energetyczna petarda. Z kolei urodzony w Chicago Carlos Johnson jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze zanim stworzył swój własny zespół, regularnie koncertował z takimi gwiazdami bluesa jak: Koko Taylor, Otis Rush, Buddy Miles, Buddy Guy czy Billy Branch.

Inną gwiazdą zza oceanu jest Anthony Gomes, kanadyjski gitarzysta bluesowy o korzeniach portugalskich po ojcu i francuskich po matce. Ma chłop charyzmę! Od wydania debiutanckiego albumu „Blues in Technicolor” w 1998 roku działa na pełnych obrotach. Nagrał jeszcze osiem krążków i wciąż koncertuje, także w Europie, gdzie jest bardzo doceniany. W 2017 roku Kanadyjczyk zdobył European Blues Award w kategorii Best Musician Performance, czyli najlepszy muzyk koncertowy.

Wieczór, a w zasadzie noc zakończymy z ogniem. Porwie nas Makar & Children of the Corn. To rewelacyjne power trio, którego liderem jest Andrzej Makarewicz, doświadczony muzyk, gitarzysta i wokalista znany z takich zespołów jak: Seven B., Bum Bum Bros, Gienek Loska Band, Heavy Heros. Jeśli lubicie filmy Quentina Tarantino, to na pewno odnajdziecie ich klimat w muzyce tej formacji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.